+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Zelená střecha

Zelené střechy

Extenzivní zelená střecha do sklonu 5° (8,7 %) oživí vaši pergolu, garáž nebo altán rozkvetlou zelení, ze které se budete těšit každý den. V létě zabraňuje zelená střecha přehřívání vnitřních prostor, v zimě působí jako termoizolační vrstva. Zachytává škodliviny a nečistoty ze vzduchu a prodlužuje životnost střešního pláště. Zajímá vás skladba zelené střechy do sklonu 5° a kolik materiálu budete potřebovat nebo postup realizace extenzivní zelené střechy krok za krokem?

A bez čeho se při výsadbě zelené střechy neobejdete?

Rozchodníkové řízky

Předpěstované řízky rozchodníků se vysazují na extenzivních střechách s nižší únosností. Po zakořenění jsou nenáročné na údržbu. V optimálních podmínkách postačí odstranění náletových dřevin a nečistot 1× ročně. Rozchodníky vydrží několik týdnů bez vody a zavlažovat je nutné pouze při dlouhém období sucha.

Rozchodníkový koberec

Alternativním řešením, jak vysadit vegetaci na extenzivní zelené střeše, je instalace rozchodníkového koberce. Střechu budete mít okamžitě pokrytou zelení, která ji současně chrání před vodní a větrnou erozí.

Extenzivní střešní substrát

Extenzivní střešní substrát je ideální pro pěstování rostlin na vegetačních střechách. Nabízí výborné absorpční vlastnosti, čímž zabezpečuje vegetaci dostatek vláhy a živin. Střešní substrát je určený pro suchomilné rostliny na střechách s nižší únosností. Zároveň slouží jako stabilizační vrstva v případě silnějšího větru, nesesypává se.

Kačírkové lišty

Okrajové lišty se používá na vegetačních střechách s navrstveným kačírkem. Zajišťuje pevnost a stabilitu instalovaného materiálu a zabraňují sesypávání kameniva. 

Střešní vpusť (vtok)

Střešní vpusť s bitumenovou manžetou zajišťuje odvodnění extenzivních zelených střech. Používá se také pro odvádění dešťové vody z balkonů nebo teras.

Geotextilie

Geotextilie je vhodná jako podkladový materiál při výsadbě zelených střech. Netkané textilie s vyšší gramáží se instalují jako separační vrstva a chrání spodní izolaci před mechanickým poškozením a vlhkostí.

Netkané geotextilie s nižší gramáží se pokládají na nopovou folii, kde napomáhá zachycení dešťové vody nebo zálivky a propouští ji do drážek nopovky. Využívá se jako filtrační vrstva. Zabraňuje splavování zeminy, jejíž zrna by mohly drenáž zanést a znečistit.

Nopová fólie

Nopová folie (nopovka) funguje v konstrukcích extenzivních zelených střech jako drenážní a hydroakumulační vrstva. Kalíšky zachytávají závlahu nebo dešťové srážky a slouží jako zásobárna vody pro rostliny. Prostory mezi nopy odvádí vrchními perforacemi přebytečnou vodu ke vpusti a tím pryč ze střechy.

Počet produktů: 8
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00