+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Blog

Kolik a jaké materiály potřebuji pro rozchodníkovou extenzivní zelenou střechu?

17. 9. 2020

Chcete si sami vytvořit jednoduchou skladbu nízkonákladové extenzivní zelené střechy a nevíte kolik čeho objednat? Přinášíme vám návodný přehled kolik materiálu budete potřebovat.

Pokládka zatravňovací dlažby krok za krokem

10. 9. 2020

Potřebujete zpevnit příjezdovou cestu pro pojezd automobilem? Nebo chcete na zahrádce vytvořit chodníčky, po kterých se můžete bez obav procházet, a navíc nebudou vidět pod zatravněným povrchem? Tyto problémy vám vyřeší pokládka vegetační dlažby.

Ratanová rohož: Jak vytvořit na balkoně dokonalé soukromí?

20. 8. 2020

Chtěli byste si odpočinout na čerstvém vzduchu, aniž byste opustili svůj byt? Na balkoně můžete zrelaxovat nebo nachytat trochu bronzu – pokud se ovšem nemusíte obávat zvídavých sousedů, kteří sledují vše, co se u vás zrovna děje. Jak se s takovými zvědavci vypořádat? Ratanová rohož zabrání nezvaným pohledům, zajistí větší bezpečí a dodá vašemu domovu nádech exkluzivity.

Ratanová zástěna aneb "Jak se zbavit zvědavých sousedů"?

17. 8. 2020

Umělý ratan se v posledních letech těší stále většímu zájmu, a to dokonce na úkor tradičních materiálů jako je kov nebo dřevo. Stále častěji se používá také jako zástěna na plot, na balkon nebo terasu. Jaké jsou jeho hlavní výhody? To vám prozradíme v dnešním článku.

Na co si dát pozor při výběru agrotextilie?

10. 8. 2020

Jak vybrat vhodnou agrotextílii pod jahody nebo květinovou výsadbu? Co je třeba před nákupem zvážit, abyste si vybrali správně? Poradíme vám, podle jakých parametrů agrotextilii vybrat.

Agrotextilie: K čemu slouží a kdy se bez ní vaše zahrada neobejde?

1. 8. 2020

Plevel umí na zahradě napáchat nemalé škody. Jak zahradu před invazivními rostlinami ochránit? Řešením je instalace zahradní textilie, které můžete položit pod pod jahody, okurky nebo zelí. Přečtěte si, jak vám agrotextilie ušetří námahu i peníze při údržbě zahrady.

Přehled textilií pro zahradu a geotextílií pro zpevňování svahů

16. 7. 2020

Víte, na co je která textílie nejvhodnější? A jak je nejlépe využít?

Extenzivní zelená střecha svépomocí na vlastní střeše?

26. 6. 2020

Chtěli byste se těšit pohledem na vlastní rozkvetlé záhony, ale nemáte pro ně dostatek prostoru? Nebo hledáte způsob, jak zkrášlit váš dům? Řešením je extenzivní zelená střecha. Vytvořte si malé květinové království na střeše garáže nebo pergoly.

Rostliny vhodné pro zpevnění strmých svahů

15. 4. 2020

Doporučené rostliny, které jsou vhodné k sadbě pro zpevnění strmých svahů.

Zásněžky: Jak vám mohou pomoci v zimním období?

15. 12. 2019

Zásněžky (neboli sítě proti sněhu) jsou spolehlivým pomocníkem v náročném zimním období. Používají se jako ochrana před vznikem zavějí podél tratí a cest. Jaké jsou jejich další výhody? O tom so dozvíte více v dnešním článku.

Využití nopových fólií pro hydroizolaci spodní stavby

25. 8. 2019

S nopovými foliemi můžeme běžně přijít do styku během stavby či rekonstrukcí spodních (podzemních částí) budov. Jaké jsou jejich vlastnosti a jak je správně nainstalovat?

Využití kokosového substrátu (kokosové bloky, cihly apod.)

25. 4. 2019

Kokosový substrát se používá pro výsevy rostlin, pro hydroponické pěstování rostlin nebo jako příměs v míchaném substrátu (např. se zeminou, perlitem aj.).

K čemu slouží kokosové válce?

23. 5. 2016

Využití protierozních a splach zachytávajících kokosových válců.

Kotvení ekotextílií a mulčovacích rohoží na svazích

11. 5. 2016

Jak ukotvit netkané, tkané textilie, ekotextílie sítě a mulčovací rohože na svazích?

Zazimujte rostliny dříve, než uhodí mrazy

4. 11. 2015

V listopadu je čas připravit choulostivější zahradní rostliny na bezpečné přezimování.

Jaký výrobek vybrat pro zpevnění svahu?

14. 10. 2015

Přinášíme jednoduchý a rychlý návod, jak vybrat správný výrobek pro protierozní ochranu a zpevnění svahu.

Ochrana okapů a jezírek před listím

17. 9. 2015

Ochranné mřížky, sítě zabrání usazování listí ve vašich okapech a jezírkách.

Jak ochránit ovoce před ptáky? Využijte sítě proti ptákům

10. 6. 2015

V období sklizně dokáží ptáci napáchat na pěstovaném ovoci nenapravitelné škody. Jakými způsoby můžete ochránit úrodu před ptáky? Poradíme vám jednoduché a účinné řešení, jak si s nevítanými létajícími návštěvníky poradit.

Protierozní rohože: výhody a použití

5. 5. 2015

Potřebujete ochránit svah proti erozi? Instalace protierozní rohože je skvělým řešením. O zpevňování povrchu svahů pomocí kokosových a jutových geotextilií vám prozradíme více v dnešním článku.

Jak ochránit úly před útoky ptáků?

22. 4. 2015

Hmyzožraví ptáci dokáží na včelích úlech napáchat nevyčíslitelné škody. Jak se s nimi vypořádat? Ochranné sítě pomáhají zabránit útokům ptáků na úly, aniž by ohrozili pohyb včel. Jak sítě proti ptákům nainstalovat, aby byly vaše úly v bezpečí? Poradíme, jak na to.

Proč je dobrá černá netkaná textílie pro jahodníky?

3. 9. 2014

Duben je nejvhodnějším měsícem pro výsadbu jahodníku. Jak se na záhonech s jahodami zbavit plevele? A proč při výsadbě použít právě mulčovací netkanou textílii?

Přehled a využití zástěn na balkon nebo na plot

21. 4. 2014

K čemu slouží a jaké mají přednosti balkonové zástěny a stínící tkaniny? Která je nejlepší na balkón a která do zahrady? Podívejte se, jaké druhy tkanin existují a jaké jsou jejich výhody.

Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00