Vážení zákazníci, v aktuální době jsou bohužel všichni dopravci velmi přetíženi, a z toho důvodu dochází ke zpoždění při doručování. Počítejte tak prosím s doručením 2-3 pracovní dny ode dne expedice. Děkujeme za pochopení.

+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Strmé svahy

Svahy jsou zpevňovány z důvodu možných sesuvů půdy, pokud se staví v oblastech, kde se nachází měkké nebo nestabilní podloží. K zabránění tohoto jevu se používají protierozní georohože, geotextilie, geobuňky či geosítě.

Mohou být vyrobeny z přírodních materiálů, v tom případě se bavíme o dočasném zpevnění svahů, do této kategorie se řadí georohože a geotextilie, které navíc napomáhají obnově vegetace. Obvykle se vyrábí z kokosu nebo juty. Trvalá varianta těchto georohoží je vyrobena z vysokohustotního polyethylenu a polypropylenu (HDPE/PP). 

Pokud potřebujeme rychle zpevnit a jednoduše instalovat protierozní ochranu, pracujeme s geobuňkami, které strukturou připomínají včelí plástve. Právě tato struktura se vypňuje zpevňujícím materiálem, nejčastěji zemina nebo kámen, které zajišťuje stabilitu a pevnost výsledné konstrukce.

Ocelové geosítě se využívají především jako protierozní ochrana skalních stěn, využití ovšem nachází i v oplocení. Je s nimi snadná manipulace a lehce se instalují.

Počet produktů: 10
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00