+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Použití

Z vašich dotazů (1): Jak zpevnit svah, kde pobíhá pes?

Přemýšlíte o úpravě svahu na zahradě, ale plány vám komplikují hyperaktivní čtyřnozí mazlíčci? Poradíme, jaké řešení je v takových případech možné použít.

Upravený zahradní svah a rozdováděný pes pobíhající všude kolem nejdou vždycky dohromady. Podobný problém řešila paní Magda, která nám zaslala následující požadavek:

Dotaz:
Dobrý den, chceme pokrýt svah za zahradou mulčovací kůrou, svah je strmý asi 35°. Potřebujeme něco, aby se kůra nesesouvala po svahu dolů. Po svahu navíc pobíhá náš pes, který je hodně aktivní. Můžete nám pomoci? Děkuji, MH.

Návrh řešení:
Pokud není svah příliš strmý, použijte kokosovou síť Geomanet K EKO 400g. Síť je možné použít pro daný sklon svahu a velikost ok je cca 3,5 cm, lépe zachytí mulčovací kůru. U kokosových sítí s vyšší gramáží jsou oka už příliš malá, kůra by po nasypání nepropadla skrz.

TIP: Chcete zpevnit svah za pomocí ekologických materiálu? Přečtěte si, jak zpevnit svah přírodní cestou.

Pokud nechcete (nebo nemůžete) zabránit psovi v přístupu do svahu, nevyhnete se tomu, že kousky mulčovací kůry rozhrabe. Samotná štěpka je organický materiál, který podléhá rozkladu a sléhává. Zejména po silnějších deštích, které část kůry splaví k patě svahu, bude občas potřeba štěpku dosypat.

Svah s výsadbou a mulčovací kůrou

Jak zpevnit svah s výsadbou tújí, po kterém pobíhá fena?

Ještě komplikovanější problém řešila paní Jana, která se na nás obrátila s následujícím dotazem:

Dotaz:
Potrebujeme niečo nejakú geotextíliu na svahovitý terén, sklon 30°. budú tam posadené tuje. Terén pod nimi by sme chceli vysypať kamienkami rozmeru 1 až 1,5 m. Chceli by sme zabrániť rastu trávy a tiež aby sa kamienky nezosúvali. K zosuvu bude ešte prispievať pes ktorého vlastníme a je pomerne hyperaktívny. Boli by sme radi, aby to bolo bez údržbové, pokiaľ možno tak naveky.

Návrh řešení:
Na upravený svah položte nejprve netkanou textilii Agrotex N50g, která zabrání růstu trávy. Pokud jde o protierozní ochranu, nebudou v tomto případě vhodné sítě z přírodních materiálů, jejichž funkční životnost se pohybuje v řádech 12–36 měsíců.

S ohledem na sklon svahu a požadavek na „bezúdržbovost“ přichází v úvahu trvalá protierozní ochranageobuňky.

Pro daný sklon jsou nejvhodnější geobuňky 38/100 (38 buněk na m², výška 100 mm, resp. 10 cm), které je však potřeba vysypat větším množstvím štěrku. Pokud takové množství materiálu nemáte, zvolte geobuňky ve variantě 38/50.

TIP: Podívejte se, jaké jsou výhody geobuněk a jak postupovat při jejich výběru.

Natažené pásy vyplníte kamínky. Pokud bude po svahu běhat pes, bude možné kamínky alespoň jednoduše přihrnout hráběmi na své místo. Geobuňky instalujte od spodní části svahu směrem nahoru. Pro ukotvení použijte skoby o délce 30 cm.

Navěky nevydrží žádné řešení, ale geobuňky mají za vhodných podmínek životnost min. 20–25 let, netkaná textilie má životnost i 10 a více let.

Jak udržet štěpku ve svahu

Vyřešíme i váš problém

Potřebujete poradit nebo si nevíte rady s výběrem správného produktu? Kontaktujte naše specialisty, kteří vám pomohou najít vhodné řešení pro vaši zahradu nebo stavbu.

Použité produkty

Blog

Poradna: Jak zpevnit svah, po kterém běhá pes?

Přemýšlíte o úpravě svahu na zahradě, ale plány vám komplikují hyperaktivní čtyřnozí mazlíčci? Poradíme, jaké řešení je v takových případech možné použít.

Jaké má výhody saunování?

Pravidelná návštěva sauny přináší celou řadu benefitů. Zjistěte, jakým způsobem saunování prospívá zdraví, jak často chodit do sauny a kdy se jí napak raději vyhnout.

Jak využít geobuňky (nejen) pro zpevnění svahu?

Potřebujete zpevnit zahradní svah, příjezdovou cestu k domu nebo paddock pro koně? Jedním z možných řešení může být použití tzv. geobuněk. Co to vlastně geobuňky jsou a kdy se vyplatí popřemýšlet o jejich využití?
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00