+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Protierozní sítě

Protierozní sítě na svahu u říčního koryta

Protierozní sítě se instalují na svahy různého sklonu. Zabraňují půdní erozi a splavování osiva během (přívalových) dešťů. Vytváří příznivé mikroklima pro čerstvé zasetá semena a vhodné podmínky pro růst rostlin. Jejich použití, účinnost a životnost se  odvíjí od plošné hmotnosti a použitého výrobního materiálu.

Kokosové sítě mají obvyklou funkční životnost 3–5 let. Instalují se na mírnějších nezatravněných svazích (na svahu do 45° postačují kokosové sítě s gramáží 300 g) i na svazích s vyšším sklonem, kde se doporučují také kokosové rohože nebo ekotextilie.

Jutové sítě (lidově také jutové geotextilie) mají běžnou životnost 1–2 roky. Běžně se používají na svazích do 45°. Postupem času svah zaroste vegetací, která bude následně sloužit jako protierozní ochrana. Jutová síť se nakonec zcela rozloží v půdě.

Protierozní sítě jsou vyráběny z přírodního materiálu, který nezatěžuje životní prostředí a neovlivňuje zdraví vegetace. Po rozkladu slouží jako hnojivo a podporují vývoj rostlin.

Na ochranu skalních stěn se využívají speciální ocelové sítě, které zabraňují erozi a umožňují lepší uchycení vegetace na skalách. Zachytávají padající kamenivo, které by v blízkosti vozovek mohlo poškodit projíždějící vozidla nebo dopravní infrastrukturu.

Počet produktů: 5
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00