• EKO
  • ŽIVOTNOST 5 LET

Příslušenství

OCELOVÁ KOTVÍCÍ SKOBA

GEOPIN STEEL

od 189,97 Kč s DPH Hradešín 466 krabic DETAIL PRODUKTU

DŘEVĚNÝ UPEVŇOVACÍ KOLÍK

GEOPIN WOOD

od 517,88 Kč s DPH Hradešín 9 krabic DETAIL PRODUKTU

KOKOSOVÁ GEOTEXTILIE PRO ZPEVNĚNÍ SVAHŮ

GEOMANET K EKO

Přírodní kokosová síť (lidově také tkanina, geotextilie, rohož) ze 100% kokosu slouží jako ochrana svahu proti erozi. Chrání také výsadbu na strmých svazích v zahradách. Jako dočasná protierozní ochrana s životností 3–5 let zpevňuje povrch na zemních svazích bez vegetačního krytu ohrožených soustředěným povrchovým odtokem, ale i na březích jezírek a pomalých vodních toků. Po rozkladu působí jak hnojivo.

Dodavatel: GEOMAT

NEVÍTE SI RADY
S VÝBĚREM?
Zeptejte se našeho specialisty
NAKUPUJETE JAKO
VELKOOBCHOD?
Pošlete nám emailem poptávku

Velikosti a způsoby balení

Kokosová geotextilie 400g/m2 – Geomanet K400 EKO 50x2m (100m2) - role

Kokosová geotextilie 400g/m2 Geomanet K400 EKO 50x2m (100m2) - role

Cena za m² bez DPH: 30,82 Kč Velikost a hmotnost balení: 0,4×0,4×2 m (50 kg)
Hradešín 25 rolí
3 730 Kč s DPH 3 082 Kč bez DPH role
Kokosová geotextilie 700g/m2 – Geomanet K700 EKO 50x2m (100m2) - role

Kokosová geotextilie 700g/m2 Geomanet K700 EKO 50x2m (100m2) - role

Cena za m² bez DPH: 41 Kč Velikost a hmotnost balení: 0,5×0,5×2 m (70 kg)
Hradešín 224 rolí
4 961 Kč s DPH 4 100 Kč bez DPH role
Kokosová geotextilie 900g/m2 – Geomanet K900 EKO 50x2m (100m2) - role

Kokosová geotextilie 900g/m2 Geomanet K900 EKO 50x2m (100m2) - role

Cena za m² bez DPH: 48,55 Kč Velikost a hmotnost balení: 0,55×0,55×2 m (90 kg)
Hradešín 6 rolí
5 875 Kč s DPH 4 855 Kč bez DPH role

Kokosová geotextilie pro zpevnění svahů Geomanet K EKO

Upozornění! Jde o produkt s vysokým podílem ruční práce vyráběný v několika různých místech tkaním z přírodní suroviny proměnlivých vlastností a při proměnlivé vlhkosti. Proto nemusí mít jednotlivá balení stejného produktu vždy stejné parametry – s tolerancí až ±10% je nutno počítat u plošné hmotnosti, velikosti ok, velikosti balení a dále u barvy produktu. I když balení vypadají po dodání na pohled odlišně, na jejich funkci jako takovou tolerance parametrů nemají vliv. Případná rozdílná barva se pod vlivem slunečního záření a povětrnostních vlivů po několika měsících sjednotí.

Kokosová geotextilie má podobu tkané sítě s otevřenou strukturou. Tvoří ji tuhá kokosová vlákna spředená do příze o tloušťce cca 5 mm. Hustota vláken určuje plošnou hmotnost (gramáž) kokosové geotextílie, a to obvyklých 400, 700 nebo 900 g/m². Platí, že čím strmější svah, tím je třeba vyšší gramáže k účinné protierozní ochraně. Pro svahy do sklonu 30° postačuje síť o hmotnosti 400g/m2, pro strmější svahy je vhodné volit síť o hmotnosti 700 nebo 900g/m2, případně rohože z řady Geomat. Po ukončení funkční životnosti funguje rohož jako přírodní hnojivo. Podporuje tak růst vegetace, a to až po dobu 5 let. Neomezuje ani nepoškozuje rostliny rostoucí v půdě pod aplikovanou sítí. Větší keříky a drobné rostliny sázené na ochráněný svah můžete po nastřižení sítě provléci skrz. Nejčastěji se využívá pro svahy na zahradách a v parcích, k zajištění svahů hrází, silničních a železničních násypů. Dále slouží jako ochrana břehové zóny nádrží a vodních toků, pro revitalizační činnost v krajině vč. rekultivace skládek a svahů po důlní a lomové činnosti. Výrobek prodáváme pouze po celých baleních. K ukotvení na svahy doporučujeme kotvící ocelové skoby Geopin Steel.

Charakteristika kokosové geotextilie Geomanet K EKO:
- je vyrobena z přírodního materiálu a nezanechává stopy na životním prostředí
- po rozkladu působí jako hnojivo a podporuje růst vegetace
- chrání svahy proti erozi
- v optimálních podmínkách vydrží 3–5 let

Další informace o využití geotextilie najdete zde.

Typ balení: role nebo kus
Složení: kokos
Využití produktu: protierozní ochrana
Barva: hnědá

Nákupní rádce

Zpevnení svahu

Dobry den, chci zpevnit svah kokosovou sítí a tu zkombinovat s netkanou textilií. Mám nejprve položit kokosovou síť a na ni umístit netkanou textilii, nebo obráceně? Děkuji

Odpověď specialisty

Dobrý den, nejprve textilii a na ní kokosovou síť. S pozdravem Martin Rameš

Kokosová geotextilie Geomanet K EKO 400

Dobrý den přeji, prosím o radu. Na jaře jsme na mírném svahu vybudovali skalku (skalničky, drobné keře a jehličnany), kterou jsme zpevnili rozmístěním vápencových kamenů o velikosti 30 - 40 cm. Bohužel při prudkých deštích dochází k erozím a splavování hlíny. Nyní zvažujeme na svah natáhnout kokosovou geotextilií. Jak máme postupovat? U keříku se bude muset textilie nastřihnout (jak?) a co kolem kamenů? Máme položit kameny na textilii? Děkuji moc za odbornou radu. Hezký den

Odpověď specialisty

Dobrý den, ano, kolem keříků síť nastřihnete (ideálně po spádnici) a provléknete keříky. U kamenů se dá postupovat podobně, ale zde je určitě lepší když síť položíte pod kameny, které ji zatíží a tím ji nemusíte v těchto místech kotvit. Pokud máte na svahu spíše jílovitou zeminu, volte spíše variantu K700 (je hustější, má menší oka) a nebo kokosovou rohož Geomat K-P (má 100% pokrytí povrchu svahu). S pozdravem Martin Rameš

Kokosová geotextilie Geomanet K EKO 400 alebo 700

Dobrý deň,chcem sa opýtať, ktorú geotextíliu použiť na svah,ktorý má väčší sklon ako 45 stupňov?

Odpověď specialisty

Dobrý den,
na svahy se sklonem vyšším než 30° použijte 700g.
S pozdravem Martin Rameš

Kokosová geotextília na svahy Geomanet K 700 EKO 50x2m

Dobry den, od domu asi 10m mam svah z piesočnatej hliny.Vyška svahu cca 6-7m a uhol nad 60 stupnov.Velmi pomali sa zatravnuje a pri večšom daždi si voda robi svoje cestičky. Pomohla by k zatravneniu a spevneniu svahu Kokosová geotextília na svahy Geomanet K 700 EKO 50x2m?Dakujem za odpoved.

Odpověď specialisty

Dobrý den,
obávám se, že svah s písčitou hlínou se sklonem 60° je již pro prosté zatravnění příliš prudký. Při krátkodobých prudkých deštích, které poslední sezóny jsou, nebude tráva dostatečně zavlažována. Samotná kokosová síť situaci může zlepšit, ale bez záruky.
Lepší řešení by bylo následující: na svahu by jste nejprve vyrovnali jeho povrch (zasypali erozní rýhy). Poté by se svah pokryl kombinací výrobků: nejprve mulčovací textilii Agrotex N 50g, buď v hnědé, popř. černé barvě, která bude bránit prorůstání plevelu. Na ní se položí protierozní kokosová rohož oboustranně zpevněná plastovou síťkou a ocelovým pletivem s cenou cca kolem 5,- € bez DPH/m2:

Kokosová rohož s drátěným pletivem Kokosová rohož s drátěným pletivem

Alternativně využít levnější kombinaci a to rohož bez ocelového pletiva Geomat K-P a pletivo koupit zvlášť (to nemáme v nabídce).

Celé to bude přikotvené na svahu ocelovými kotvícími kolíky Geopin Steel o délce 30 cm a to 4ks/m2 + v koruně svahu v kotevní rýze. Na svah a k patě a v koruně svahu se poté vysadí půdo pokryvné rostliny (skalník, břečťan …) v dostatečné hustotě tak, aby se rozrostly a zakryly povrch svahu během několika let.

Náčrt řešení:

03_kokosova-rohoz-s-ocelovym-pletivem

V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit.
S pozdravem Martin Rameš

použití geotextilie na zpevnění svahu

Dobrý den, mám poněkud legrační dotaz, jak je síť odolná proti roztžení resp. rozhrabání slepicemi? Řeším problém svahu, ve kterém slepice vyrobily hluboké díry. Uvažuji o navezení hlíny a zatravnění nebo i o vysázení - do již vytvořených děr - půdopokryvnými rostlinami. Děkuji za informaci. S pozdravem Dagmar Berková

Odpověď specialisty

Dobrý den, ze začátku bude síť slepicím odolávat, ale po několika měsících/letech (dle podmínek) se začne rozkládat a její odolnost bude klesat. Ale minimálně zpočátku do vzrůstu trávy bude rozhrabání slepicím bránit, min. znepříjemňovat.
S pozdravem Martin Rameš

geotextilie na spevnenie svahu

Dobry vecer, rozhodujem sa medzi kupou textilie geomanet k 400 a k700. od akeho uhlu odporucate k700? moj svah sa pohybuje, odhadom, v rozmedzi 30 - 45 stupnov. pripadne, co sa stane ak nasadim do strmeho svahu "len" k400? vdaka

Odpověď specialisty

Dobrý den,
400g se doporučuje do svahu 30°. Na strmější jen 700g, protože má vyšší účinnost (vyšší % zakrytí povrchu svahu než 400g).
S pozdravem Martin Rameš

Geomanet

Dobrý den, je potřeba dávat pod jutovou/kokosovou geotextilii netkanou geotextilii? Nebo doporučujete mulčovací kokosovou/jutovou geotextilii? Děkuji

Odpověď specialisty

Dobrý den,
pokud bude svah zatravněn, pod síť se netkaná textilie nedává - tráva by jí neprorostla.
Pokud budou na svahu půdopokryvné rostliny (skalníky, břečťan aj.), používá se pod síť netkaná textilie, která brání růstu plevelů.
Rozdíl mezi kokosovou a jutovou sítí je v životnosti. Kokosová ji má 5-6 let, jutová cca 2 roky.
S pozdravem Martin Rameš

Dotaz kokosová rohož

Dobrý den, dala by se použít kokosová rohož na zakrytí polorozpadlého domku ? Máme v sousedství takovou hrůzu a uvažujeme o levném řešení. Díky.

Odpověď specialisty

Dobrý den,
trochu jste mne s vaším dotazem zaskočila. O takovém použití kokosové sítě jsem nikdy neuvažoval. Síť je 2m široká a má životnost cca od 3 do 6 let - pokud bude viset, začne se během této doby postupně rozpadat a vlastní váhou trhat, ale pokud je domek malý a počítáte, že se rozpadne v příštích letech, tak proč ne. Osobně bych se poohlédl spíše po vojenských maskovacích sítích.
S pozdravem Martin Rameš

dotaz

Dobrý den, chtěli bychom se zeptat, máme na zahradě kaskádu, která je uměle vytvořena bagrem. Potřebovali bychom poradit, která rohož je vhodná, když násyp není ještě pořádně sedlý a které kotvící skoby budou nejvhodnější? Také bychom se chtěli zeptat, jestli rohož můžeme položit i vodorovně. Děkuji za odpověď

Odpověď specialisty

Dobrý den,

posílám varianty řešení. Na upravený svah (lehce zhutněný) proveďte výsadbu případné větší zeleně (keře, stromky apod.), menší zeleň (půdopokryvné rostliny) lze vysadit až po instalování protierozní ochrany.

A dále buď:
a) položíte netkanou textilii Agrotex N 50 a na ní kokosovou síť Geomanet K700,
b) nebo rozložitelnou ekotextilii Agrotex EKO+. Ta na svahu vydrží do doby než se následně zasázené půdopokryvné rostliny rozrostou (to platí pro všechny varianty),
c) nebo mulčovací rohož "vše v jednom" Geomat K-PF.

Ve všech případech budete muset výrobky na svahu kotvit např. 30 cm dlouhými ocelovými skobami Geopin Steel. Počítejte se 4 ks/m2 plochy svahu. Způsob kotvení najdete zde.

V příloze přikládám několik fotek + typický instalační postup (výrobky se instalují obvykle po spádnici = „svisle ze svahu“, ale pokud je svah nižší než je šířka role, lze je položit i vodorovně). V případě dalších dotazů mne neváhejte kontaktovat.
S pozdravem Martin Rameš

Geomanet K-PF

Ekotextilie

Geomanet K700 / doprava do rakouska

Dobry den, chtela bych poprosit o informaci, zda je mozne nechat si od Vas zaslat 100 m2, geomanetu k700,do rakouska? Predem dekuji, s pozdravem Lucie Schüttengruber

Odpověď specialisty

Dobrý den,
ano je to možné, naše výrobky bez problému přepravíme do zemí EU, jen to jen otázka ceny dopravy. Napište mi prosím místo dodání (město, obec popř. směrovací číslo). Spočítáme cenu přepravy a dám Vám ji vědět. S pozdravem Martin Rameš

Kokosová geotextilie pro zpevnění svahů Geomanet K EKO

Dobrý den, chtěli bychom pokrýt několik prudkých svažitých míst na naší zahradě u domu geotextilií (aby se nesplavovala hlína) a tato místa osadit břečťanem a pokryvnými keříky. Určitě to dohromady není na celou roli co máte v nabídce. Prodává se i menší množstí? Je potřeba koupit i nějaké kolíky na uchycení rohože? Rostlinky se sázejí napřed a pak se natáhne rohož? Je to možné někde v Praze vidět? Děkuji.

Odpověď specialisty

Dobrý den paní Zemánková,
my prodáváme bohužel jen celá balení, v případě kokosových geotextilií tedy 100 m2. V některých hobbymarketech můžete koupit i menší množství, ale počítejte s výrazně vyšší cenou za m2. Máme v nabídce i jiné výrobky v menších výměrách. Všechny výrobky je potřeba na svahu ukotvit. Nabídku kolíků a skob najdete zde a doporučený způsob kotvení zde. Co se týká výsadby, v případě malých rostlinek je lepší nejprve položit geotextili/rohož na svah, poté ji nastřihnout ve směru spádnice a rostliny vysadit. Pokud jsou rostliny (jejich kořenové baly) větší, např. u již vzrostlejších keřů, je lepší nejprve provést výsadbu a poté položit geotextii/rohož. V případě dalších dotazů nám můžete zavolat.
S pozdravem Martin Rameš, tel. 548 218 048.

geotextilie

Krásný den, dovolte mi požádat vás o radu před výsadbou okrasných dřevin na nově budované části rodinného domu. Mým úmyslem je na stávající zeminu provést násyp a rozhrn substrátové zeminy, následně zakrýt geotextilií z kokosu a poté vysadit přemístěním z jiné části domu převážně 5-7 leté převážně jehličnaté okrasné dřeviny. Rád bych vás jako zkušeného moc poprosil o radu, je-li postup, který zamýšlím, vhodný.

Odpověď specialisty

Dobrý den pane Jurenko,volba výrobků je správná, postup také až na maličkost – nejprve vysaďte okrasné dřeviny, až poté pokládejte kokos. Takto je to méně pracné.

S pozdravem Martin Rameš

 

Geomanet k 400

Dobrý den, jak to bude s dopravou, když balík 50 x 2 m bude vážit 40 kg. Jak je dlouhá doručovací doba po objednání? Děkuji a jsem s pozdravem L.Pilař

Odpověď specialisty

Dobrý den pane Pilaři,
hmotnost role není problém. Přepravujeme i těžší role. Cenu určuje celková váha zboží v košíku a vzdálenost, na kterou se zboží doručuje. Zkuste si kokosovou geotextilii vložit do košíku, vyplňte PSČ místa doručení a zobrazí se Vám možnosti a ceny dopravy. Kokosovou geotextilii máme standardně na skladě, takže ji doručíme obvykle do 1-2 dní od objednání (záleží kdy během dne objednávku provedete).
S pozdravem Martin Rameš

Dotaz na dodací lhůtu

Dobrý den, ráda bych u Vás poptala kokosovou geotextilii pro zpevnění svahů 700 g/m2. Potřebuji 500 m2 geotextilie. Můžete mi prosím říct, zda máte toto množství skladem? Do kolika dnů je možná dodávka? Doručujete zboží také do zahraničí, konkrétně do Rakouska? Jaká je pak cena přepravného? Máte možnost vystavit zahraniční objednávku v EUR a bez dph pro zahraničního odběratele? Děkuji za odpověď. S pozdravem a přáním hezkého dne Š. Rolčíková

Odpověď specialisty

Dobrý den paní Rolčíková,
v době Vašeho dotazu máme 700g kokosovou geotextilii máme na skladě, dodání je do 1-2 dní od objednávky. Zboží doručujeme i do zahraničí. Košík v eshopu sice tuto možnost zatím nenabízí, protože nemá zadány parametry pro zahraniční přepravy, ale pokud nám sdělíte místo dodání, přepravu Vám naceníme individuálně. Co se týká daňových dokladů - ano, umíme vystavit doklad v EUR bez DPH pro zahraničního odběratele. Běžně prodáváme do dalších zemí EU.
S pozdravem Martin Rameš

HOTLINE

Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou? Kontaktujte nás: Po – Pá: 8.00 – 16.00 h

+420 533 555 301
info@geomall.cz

VKLÁDÁM PRODUKTY DO KOŠÍKU