+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Použití

Ratanová rohož: Jak vytvořit na balkoně dokonalé soukromí?

Chtěli byste si odpočinout na čerstvém vzduchu, aniž byste opustili svůj byt? Na balkoně můžete zrelaxovat nebo nachytat trochu bronzu – pokud se ovšem nemusíte obávat zvídavých sousedů, kteří sledují vše, co se u vás zrovna děje. Jak se s takovými zvědavci vypořádat? Ratanová rohož zabrání nezvaným pohledům, zajistí větší bezpečí a dodá vašemu domovu nádech exkluzivity.

Balkonové prostory mají široké možnosti využití: můžete si na nich odpočinout při čtení nebo posedět s přáteli. Často si tady hrají naši nejmenší. Mnozí z nás využívají balkon jako chytré úložiště, kam se dá odložit téměř cokoli – nábytek, ovoce, zelenina nebo třeba jízdní kola.

Musí o tom ale vědět i ostatní? Nainstalujte si na zábradlí ratanovou zástěnu, která vás nechtěné pozornosti zbaví, a vytvořte si na balkoně vlastní oázu klidu.

Co jsou to ratanové rohože?

Ratanové rohože jsou vyrobeny z tkaných pásků umělého ratanu (technoratanu), Umožňují rychlé zastínění balkonu, terasy nebo zahrady.

Oproti přírodnímu ratanu jsou tyto zástěny pevnější, trvanlivější a odolávají nepříznivému počasí. Navíc se vyrábějí v široké paletě barev, které jsou téměř k nerozeznání od přírodního materiálu. A to není vše. Jaké mají další přínosy? A jak je můžete využít?

Ratanová zástěna instalovaná na balkoně

1. Rohože skryjí váš byt před okolím

Ať už chcete balkon využít jako úschovnu nepotřebných předmětů, nebo třeba místo k opalování, zástěny zabrání všetečným pohledům a vy si můžete dopřát chvilku ničím nerušeného klidu.

2. Zastínění balkonu na míru vašim potřebám

Ratanové rohože se vyrábějí v různých návinech. Žádanou variantou jsou zástěny o výšce 1 m a délce 3 m, které chrání vaše soukromí, pokud si chcete na balkoně lehnout nebo posedět, ale umožňují udržovat si přehled o tom, co se děje na ulici pod vámi.

3. Větší pocit jistoty a bezpečí

Pohybují se po balkoně děti nebo větší domácí mazlíčci? Ratanová rohož zabraňuje úrazu na zábradlí nebo vyhazování předmětů. Současně zachytává nečistoty ze vzduchu, a tím napomáhá udržovat balkony čisté.

4. Dokonalá imitace naturálního designu

Rohože se vyrábí v celé řadě barev imitujících vzhled přírodních materiálů. Vyberte si odstín, který bude ladit s celkovým vzhledem balkonu a příjemně vaše prostory oživí.

5. Dlouhá životnost a vysoká odolnost polyratanu

Umělý ratan si udržuje původní tvar i barvu. Nepodléhá dešti, větru, sněhu ani plísním. Poskytuje ochranu proti slunci a odolává UV záření. V optimálních podmínkách vám proto vydrží několik let.

6. Jednoduchá a rychlá údržba

Technoratan je téměř bezúdržbový: při čištění se vystačíte s obyčejnou houbičkou, saponátem a teplou vodou. Nečistoty jednoduše setřete a máte hotovo.

Údržba ratanové rohože saponátem a čistou vodou

7. Instalaci zvládnete svépomocí

Ratanovou rohož můžete libovolně ohýbat a stříhat. Díky nízké hmotnosti ji snadno přenesete z místa na místo. Při instalaci se obejdete bez cizí pomoci. Podrobný návod najdete níže.

Jaké jsou výhody ratanových rohoží?

  • Stylový způsob zastínění balkonu, terasy nebo zahradního plotu.
  • Chrání vaše soukromí před zvědavými sousedy a kolemjdoucími na ulici.
  • Zástěnu můžete kdykoli složit nebo nainstalovat natrvalo.
  • Umělý polyratan má velkou pevnost, odolnost a dlouhou trvanlivost.
  • Odolává UV záření a nepříznivému počasí, zadržuje polétavé nečistoty.
  • Elegantní design napodobující přírodní materiály (dřevo stromů apod.).
  • Snadná a jednoduchá údržba, při které si vystačíte jen se saponátem a vodou.
  • Při instalaci můžete rohož ohnout i rozstříhat, neroztřepí se.

Instalace zástěny z umělého ratanu krok za krokem [Foto návod]

Přinesli jste si ratanovou rohož domů a chcete mít jistotu, že ji nainstalujete správně? Přinášíme vám návod s fotografiemi, se kterým připevnění zástěny hravě zvládnete i bez dalších pomocníků.

1. Vybalte ratanovou rohož z obalu a rozviňte ji na podlaze. Připravte si také pásky pro přichycení zástěny, příp. zakončovací lištu, nůžky na zastřižení apod.

Ratanová rohož v roli a stahovací pásky

2. Před montáží si měřte délku a šířku vašeho balkonového zábradlí, abyste věděli, jestli budete muset rohož stříhat na jiný rozměr.

 Instalace ratanové rohože

3. Pokud potřebujete upravit tvar nebo délku, postačí vám k tomu obyčejné nůžky nebo (odlamovací) nůž. Umělý ratan je přizpůsobivý materiál, který můžete ohýbat do různých úhlů. Pásky technoratanu jsou svařovány při vysokém tlaku. Proto se rohož po nastřižení nerozplétá ani se netřepí.

 Stříhání a ohýbání ratanové rohože při instalaci

4. Zástěnu zdvihněte, opřete a postupně připevněte k zábradlí nebo plotu pomocí upínacích pásků či jiného spojovacího materiálu. Pásky protáhněte mezi proužky ratanu, připevněte rohož k zábradlí a následně pásky utáhněte.

Kolik pásků budete potřebovat? Na návětrné straně rozmístěte pásky ve vzdálenosti asi 15–20 cm, na závětrné straně ve vzdálenosti 30–50 cm od sebe.

Ratanová zástěna Polyrattan RD

5. Pokud upřednostňujete jednotný design a balkon je tomu uzpůsobený, můžete zástěnu připevnit zakončovací lištou. Rohož bude lépe odolávat poryvům větrů a odlišná barva zábradli nenaruší výsledný estetický dojem z vašeho balkonu.

Chcete se dozvědět více?

Hledáte účinné a přitom elegantní řešení, jak zastínit svůj balkon a dopřát si chvilku soukromí? Prohlédněte si naši nabídku ratanových rohoží a vyberte si tu, která bude nejvíce odpovídat vašim potřebám.

Nebo se chcete zeptat na cokoli dalšího? Ozvěte se nám. Rádi vám poradíme a společně najdeme vhodné řešení pro váš dům nebo zahradu.

Blog

Poradna #2: Jakou šířku má mít vchodová stříška?

Vybíráte přístřešek nad vstupní dveře, ale nevíte, jaký rozměr zvolit? Poradíme vám, jak nad výběrem vchodové stříšky přemýšlet, abyste nakoupili správně.

Jak vybrat vchodovou stříšku ve 3 krocích

Pomýšlíte na zastřešení vchodu, ale nejste si jistí, jaké parametry by měla vhodná stříška splňovat? Přečtěte si náš návod, kde vám poradíme, jak si vybrat ideální vchodovou stříšku pro vaši stavbu.

Poradna #1: Jak zpevnit svah, po kterém běhá pes?

Přemýšlíte o úpravě svahu na zahradě, ale plány vám komplikují hyperaktivní čtyřnozí mazlíčci? Poradíme, jaké řešení je v takových případech možné použít.

Kategorie

Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00