+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Použití

Protikořenová folie

Co je to protikořenová folie? Jaké jsou její výhody a možnosti jejího využití?

Protikořenová folie usměrňuje růst kořenů v místech, kde by mohly poškodit základy domů a infrastrukturu nebo poškodit kanalizační potrubí. Nekontaminuje půdu a nepoškozuje vegetační výsadbu. Jakmile kořeny dosáhnou na okraj bariéry, mohou se zase volně rozrůstat v půdě.

Jak udržet kořeny velkých stromů pod kontrolou?

Kořeny velkých stromů mohou mít pro naše obydlí devastační účinky. Pokud nebudeme věnovat pozornost včasným opatřením, mohou poškodit silnice, cesty a chodníky, jezírka nebo bazény. Ve městech se opravy škod každoročně vyšplhají na několik (desítek) milionů korun. Důsledkem je často úbytek zeleně na veřejných prostranstvích.

Protikořenová folie kontroluje růst kořenů a zabraňuje jejich nekontrolovatelnému růst půdou. Kruhové bariéry se instalují okolo kořenů stromu tak, aby kořenový systém nezasahoval do nežádoucích míst, aniž by ale došlo ke snížení celkové stability rostliny. Jakmile narazí kořeny na okrajfolie, mohou se znovu rozrůstat radiálním nebo v horizontálním směru. 

Bariéru proti kořenům ocení i pěstitelé bambusu: zejména v případě, že máte na zahradě bambus rodu Phyllostachys, jehož kořeny se rozrůstají do všech stran a nezřídka vám nová stébla vyrostou ve vzdálenosti jednoho až dvou metrů od původní rostliny. Pokud jste bambus zasadili na okraji pozemku, snadno může prorůst na cizí pozemek, což se vlastníkům nemusí líbit. Instalací protikořenové folie se můžete těmto obtížím s předstihem vyhnout.

Toxických látek se obávat nemusíte

Protikořenová folie se vyrábí z vysokohustntního polyetylenu (HDPE), který odolává UV záření, hmyzu, plísním i běžným chemikáliím. Výrobky ovšem nevylučují žádné škodliviny, které by ovlivnily zdraví kořenového systému, resp. okolo rostoucí vegetace. Můžete ji tak bez obav nainstalovat i poblíž zahradní výsadby.

Technické parametry protikořenové folie 

Základní parametrické údaje naleznete v tabulce níže.

Název Rozměry Plošná hmotnost Tloušťka při 2 kPa  Plocha role Váha role
Protikořenová folie Root Barirer  0,6 × 3 m  1 300 g/m2  1 mm 1,8 m2 2,34 kg

 

Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00