+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Použití

Geobuňky

Co jsou to geobuňky a jaké mají využití?

Co jsou to geobuňky?

Geobuňky jsou trojrozměrné, propustné struktury, které se využívají pro zpevňování měkkého podloží při výstavbě vozovek nebo jako protierozní ochrana na náspech a dne či po stranách bočních řečišť. Vyrábí se z vysokohustnotního polyetylenu (HDPE). Vynikají příznivou cenou a jednoduchou instalací.

Využití geobuněk v praxi

Geobuňky se používají pro stabilizaci měkkého podloží. Vyplňují se různným typem výplně, např. kamenivem (pro stabilizaci podloží je možné v optimálních podmínkách využít i jiný typ výplňového materiálu – zemina, beton…).

Za pomocí geobuněk je možné vytvářet také opěrné konstrukce na strmých svazích. Po instalaci v terénu fungují jako výztužný prvek. Jsou-li vyplněny kamenivem, plné také drenážní funkci (v běžných situacích je ovšem namísto kameniva použitá výplň z materiálů dostupných na staveništi).

Lehká konstrukce geobuňěk slouží také jako protierozní prvek v náročných podmínkách. Struktura geobuněk zabraňuje pohybu výplňového materiálu a Pokud jsou geobuňky instalovány na dně vodních toků, chrání svah před vodní erozí.

Výroba a instalace geobuňkového systému

Geobuňky mají tvar podobný včelího plástu. Tvoří je proužky pásků, které jsou k sobě svařené tak, aby vytvářely pevnou a odolnou strukturu.

Byly vyvinuty v 70. letech min. století pro budování silniční infrastruktury a nouzových přistávacích ploch na neúnosném podloží. Geobuňky se vyrábí z trvanlivého polyetylenu (HDPE), který je odolný vůči chemickým vlivůma mechanickému poškození.

Geobuňkové systémy jsou skladné a lehce manipulovatelné. Díky jednoduché instalaci a přiznivé ceně nabízí spolehlivé a ekonomicky výhodné řešení.

Výhody geobuněk

  • Zlepšují únosnost podloží
  • Snižují působení eroze na strmých svazích
  • Slouží jako výztužné prvky v opěrných konstrukcích
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00