+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Zazimujte rostliny dříve, než uhodí mrazy

V listopadu je čas připravit choulostivější zahradní rostliny na bezpečné přezimování.

V listopadu popř. dle počasí začátkem prosince je čas připravit choulostivější zahradní rostliny na bezpečné přezimování. Nechráněné rostliny holomrazy doslova spálí. Jako izolace poslouží zemina, listí i netkané textilie.


Pro ochranu rostlin před chladem nikdy nepoužívejte neprodyšné igelitové fólie. Jednak se pod nimi mohou rostliny za slunných dnů i v zimě přehřát a zapařit, a také se pod nimi udržuje po celou zimu příliš vysoká vlhkost a rostliny mohou zahnívat.


K ochraně rostlin je nejlepší bílá netkaná textilie v několika vrstvách, která dobře chrání před chladem a zároveň je vzdušná a uvedené problémy při jejím použití nehrozí. Vhodné jsou i jiné izolující a zároveň propustné materiály, např. lehčí jutové textiliepytlovina nebo pevný balicí papír. Žardyny nebo květináče lze obalit silnější kokosovou rohoží. V okrasné zahradě je dobré proti mrazu ochránit např. růže a jahodníky - zakrýt chvojím nebo celý záhon překrýt netkanou bílou textilií).

Blog

Návod jak na správnou skladbu zelené střechy? Kolik a co objednat?

Chcete si sami vytvořit jednoduchou skladbu nízkonákladové extenzivní zelené střechy a nevíte kolik čeho objednat? Přinášíme vám návodný přehled kolik materiálu budete potřebovat.

Jak položit zatravňovací dlažbu svépomocí?

Potřebujete zpevnit příjezdovou cestu pro pojezd automobilem? Nebo chcete na zahrádce vytvořit chodníčky, po kterých se můžete bez obav procházet, a navíc nebudou vidět pod zatravněným povrchem? Tyto problémy vám vyřeší pokládka vegetační dlažby.

Ratanová rohož: Jak vytvořit na balkoně dokonalé soukromí?

Chtěli byste si odpočinout na čerstvém vzduchu, aniž byste opustili svůj byt? Na balkoně můžete zrelaxovat nebo nachytat trochu bronzu – pokud se ovšem nemusíte obávat zvídavých sousedů, kteří sledují vše, co se u vás zrovna děje. Jak se s takovými zvědavci vypořádat? Ratanová rohož zabrání nezvaným pohledům, zajistí větší bezpečí a dodá vašemu domovu nádech exkluzivity.
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00