+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Použití

Zástěna na balkon

Jaké jsou výhody balkonové clony a jak ji nainstalovat svépomocí?

K čemu slouží zástěna na balkon?

Balkonová zástěna vám zajistí na balkoně, terase nebo verandě dostatečné soukromí. Už se nemusíte obávat všetečných pohledů, pokud se budete chtít na balkoně v horkých dnech trochu opálit nebo si chvíli posedět na čerstvém vzduchu.

Pokud máte na balkoně uložené židličky, nářadí nebo třeba kuchyňskou zeleninu, balkonová clona předměty skryje před zvědavými sousedy, a navíc je ochrání před nepřiznivým počasím. Uskladněné předměty tak bez větší úhony přežijí i prudší vítr nebo nadměrný sluneční žár.

Stylový design a spolehlivá ochrana před úrazem

Balkonová clona není zdaleka jen vkusným doplnkěm. Instalací na balkónová zábradlí může rovněž předcházet mnoha nepříjemným situacím. Pohybují se na balkoně děti, které s oblibou vyhazují drobnější hračky na ulici? Nebo se na balkoně během léta sluní vaši čtyřnozí mazlíčci?

Clona na balkon zabrání vyhazování menších předmětů a zároveň chrání vaše ratolesti před splháním na vyvýšená místa. Současně vytváří dostatek stínu pro kočky, které se na balkonech rády pohybují. Jak si tedy vybrat zástěnu, která bude přesně podle našich představ?

Vybíráme zástěnu na balkon: co je dobré vědět?

Abyste balkonovou clonu nemuseli po roce měnit za jinou, není na škodu věnovat pozornost etiketám (v online prostředí vám pomohou popisy produktů), kterými jsou běžně výrobky opatřeny. Výrobní materiál balkonové clony by měl být dostatečně pevný a odolný, aby odolal UV záření, dešti i větru.

Tyto podmínky splňují například ratanové rohože nebo umělé clony. Zajistí vám tedy patřičný komfort a poslouží vám několik let. Tyto clony můžete většinou také zastřihnout, aby se vám pohodlně vyšly na požadované místo.

Na co si dát pozor: při prudkém poklesu teplot je vhodné zástěnuuschovat, aby vydržela déle. Běžným zimním teplotám ale zpravidla odolávají i balkonové clony (opět záleží na její kvalitě – slabší clony mohou časem na mrazu popraskat, čímž utrpí zejména po estetické stránce).

Na závěr si shrňme ještě jednou hlavní přednosti zmiňovaných výrobků.

Výhody balkonových zástěn

  • Ochrání balkon, terasu, verandu před nežádoucími pohledy.
  • Poskytuje více bezpečí a soukromí.
  • Zabraňuje vyhazování nebo vypadávání předmětů z balkonu.
  • Chrání ratolesti před úrazem na zábradlí.
  • Odolává nepříznivému počasí.
  • Podle potřeby je můžete upravit na požadovaný rozměr.

Rádi byste se dozvěděli více? Přečtěte si o balkonových zástěnách na našem blogu.

Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00