+420 548 218 047 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Venkovní finská sauna s předsíní Karibu Cuben

 • Doprava zdarma
 • Partnerský prodej
 • Vyrobeno v Německu
Do 21 dní

Venkovní finská sauna s předsíní. Určeno pro 3 osoby. Rozměry sauny:  š. 276 × h. 276 × v. 210 cm. Přírodní nebo tmavě šedá barva. Konstrukce je vyrobená z odolného dřeva severského smrku. Síla stěny: 38 mm. Záruka 5 let na vybrané vlastnosti konstrukce. Německá výroba. Zastavěná plocha: 4,8 + 2 m².

Více informací
vybrat variantu

Velikosti a způsoby balení

Jste velkoobchod? Pošlete nám poptávku e-mailem
Venkovní finská sauna s předsíní (80796)

Karibu Cuben, rozměry 276 × 276×210 cm (přírodní dřevo)

Do 21 dní
142 500,01 Kč
117 768,60 Kč bez DPH
Venkovní finská sauna s předsíní (81132)

Karibu Cuben, rozměry 276 × 276×210 cm (tmavě šedá)

Do 21 dní
153 000 Kč
126 446,28 Kč bez DPH
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se našeho specialisty

Popis a parametry

Venkovní model finské sauny, která je ideální pro saunování v přírodě. Moderní design s chromovými rohovými lištami. Zahradní saunu dodáváme jako stavebni­ci v rozloženém stavu. Stěny tvoří dřevěné profily o síle 38 mm, které sesadíte k sobě a sešroubujete. Montáž tak zvládne každý zručný kutil.

Základní informace

 • Tepelná izolace minerální vlnou 42 mm
 • 1. dveře vstupní: izolované dřevěné posuvné dveře s čirým plastovým sklem (průchod: 120,5 × 180 cm)
 • 2. dveře do sauny: celoskleněné dveře s kouřově hnědým izolačním sklem 8 mm, (průchod: 64 × 173 cm), jištění magnetem
 • Zámek se 3 klíči pro bezpečné uzamčení sauny
 • Podlaha: tlakově impregnované palubky (96 mm široké, 19 mm silné)

Základy venkovní finské sauny

Zharadní saunu Karibu Cuben dodáváme v provedení přírodní dřevo. Před montáží musí být všechny stavební díly ošetřeny POUZE z vnější strany hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni. Pro konečný nátěr použijte povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření.

Lazura by měla být zároveň voděodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Dbejte na to, aby lazura měla dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva.

Nepoužívejte žádný lak. Nechte si podrobně poradit od prodejce barev, co se týká ochrany přírodního jehličnatého dřeva, a dodržujte pracovní postup výrobce nátěrové hmoty. Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání.

Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost saunového domku. Vnější povrchovou ochranu venkovní sauny je nutné pravidelně opakovat, a tím udržovat saunový domek v dobrém stavu. 

Důležité upozornění: Saunovací místnost z vnitřní strany neošet­řujeme ani ničím nenatíráme, saunu z venkovní strany ano. Předsíň sauny ošetřete i zevnitř. 

Věnujte prosím MIMOŘÁDNOU péči při budování základu pro saunový domek. Základ postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážený do vodorovné roviny a odvodněný, aby základové trámky ležely v rovině.

Venkovní finská sauna Karibu Cuben v tmavě šedé barvě

Aby bylo zabráněno přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí základního balení). Pro trvanlivost základu je nutné dodržet nejdůležitější předpoklady:

 • Vhodný podklad
 • Pravoúhlost
 • Přesná rovina

S kvalitním základem vám venkovní sauna vydrží o mnoho let déle. Nechte si poradit nebo nechte základy pro saunu zhotovit odborníkem-stavařem.

Podlahu zahradní sauny tvoří masivní, tlakově impregnované palubky (96 mm široké, 19 mm silné).

Střecha zahradní sauny

Střecha je zhotovena z dřevěných desek o síle 16 mm. Střešní krytina není obsahem dodávky a je nutné ji ihned po stavbě doplnit podle vlastní volby. Pro domky se šikmou střechou doporučujeme samolepící bitumenovou lepenku. Na ploché střechy samolepící střešní hliníkovo-bitumenovou fólii.

U střech se sklonem >15° je vhodný také bitumenový šindel. Potřebný počet rolí samolepící ALU-bitumentové krytiny o rozměru 1 × 5 metrů pro tyto modely saunového domku = 3 role.

Saunová kamna

Kamna nejsou obsahem dodávky venkovní sauny. Vzhledem k tomu, že se jedná o zahradní sauny, doporučujeme dokoupit 9 kW kamna. Vyžadují 400 V, jištění 16 A, kabel 5 × 2,5 mm a odborné zapojení.

Velkou výhodou je rychlé vyhřátí sauny. Nevýhodou je komplikovanější zapojení a o něco vyšší spotřeba proudu. Výrobek dodáváme s integrovaným ovladačem přímo na kamnech nebo s externím digitálním ovladačem (pro montáž zvenku sauny).

Všechny modely kamen mají vnitřní části z materiálů odolných proti korozi. Součástí balení je také 18 kg saunových kamenů.

Pokyny pro vyhřátí sauny

Teplota v sauně by měla kolísat mezi 80–90°C. Je třeba počítat s tím, že teplý vzduch se hromadí u stropu, proto se teplota v různých výškách může výrazně lišit. Teplota u podlahy by se měla pohybovat okolo 20–25°C, v úrovni lavic by měla být teplota v rozmezí 65–75°C a přibližně 10 cm pod stropem by teplota měla dosahovat 90°C.

Teploty měřte min. 10 cm od stěn. Pokud máte v úmyslu venkovní saunu využívat i v zimním období, tak počítejte s tím, že na rychlost a zejména výši a rozložení dosažené teploty mohou mít zásadní vliv venkovní podmínky.

Při nízkých teplotách pod bodem mrazu a silném zimním chladném větru se může sauna vyhřívat výrazně delší dobu, případně dojde k dosažení nižších teplot. V případě využívání sauny v zimním období doporučujeme podlahu sauny odizolovat od plochy, na které je sauna postavena (pomocí tvrzeného polystyrenu, minerální vaty, PUR desek apod.).

Podchlazené základy mohou výrazně ochlazovat podlahu sauny, a tím výrazně prodloužit dobu nutnou pro vytápění prostoru. Jak těmto situacím zkusit předcházet? Vybavte zahradní saunu kamny navíc.

Povolení ke stavbě saunového domku

Stavba saunového domku s pevnými základy může vyžadovat určitá povolení od místních úřadů. Proto raději před nákupem domku ověřte na stavebním úřadě aktuální situaci s územním rozhodnutím (rozhodnutí o umístění stavby).

Nepřehlédněte: Plá­nujete-li stavbu, která na pozemku RD nepřesáhne plochu 25 m2 a výšku 5 m, není většinou potřeba žádat o stavební povolení nebo podstupovat zkrácené řízení (ohlášení stavby). Tato pravidla ovšem může dále upravovat vyhláška ve vaší obci.

Doporučujeme na všech místních úřadech ověřit platné předpisy pro oblast plánované stavby domku, protože stavba domku může být úřady zrovna v místě vaší zahrady z různých důvodů omezena. Pokud máte zahrádku (pozemek) v nájmu, musíte se také dohodnout s jejím majitelem.

Konstrukční díly pro finskou saunu Karibu

Doprava venkovní sauny

Při zakoupení saunového domku dopravíme výrobek v rozloženém stavu co nejblíže hranici vašeho pozemku. Zahradní saunu složíme vedle nákladního vozidla, které přijede co nejblíže vámi udané adrese. Jakoukoli další manipulaci se složeným výrobkem (např. z místa složení na zahradu, do garáže apod.) musí zajistit kupující. 

Dopravce další přemisťování zahradního domku nezajišťuje. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího. Především u větší venkovní sauny počítejte s tím, že zabalený saunový domek může být rozložený na více paletách o celkové hmotnosti ve stovkách kilogramů.

Rozměry balení: 288 × 15­4 × 90 cm (hmotnost 950 kg).

Skladování před montáží

Pozor, balík s materiálem není vodotěsný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Až do konečné montáže proto skladujte balík v suchu, ne přímo položený na zemi. Saunový domek před montáží chraňte proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). Neskladujte balík ve vytápěném prostoru.

Upozornění: Vý­robek na obrázku může obsahovat příplatkové příslušenství nebo prvky, které nejsou součástí základního balení. Tyto modely sauny jsou určené výhradně pro nekomerční (domácí) použití.

Charakteristika a výhody venkovní finské sauny Karibu Cuben

 • Umožňuje pohodlné saunování uprostřed přírody
 • Konstrukce je vyrobena z trvanlivého dřeva severského smrku
 • Dřevo je chemicky neošetřené a nevylučuje zdraví škodlivé látky
 • Střešní krytinu je nutné dokoupit podle vlastního uvážení

Technické parametry venkovní finské sauny Karibu Cuben

PARAMETR HODNOTA
Typ sauny venkovní (zahradní)
Zastavěná plocha 4,8 + 2 m²
Vnitřní rozměry 264 × 184 cm + 264 × 76 cm
Vnitřní prostory 14,2 m³
Materiál konstrukce dřevo (severský smrk)
Dveře jednokřídlé na patech, s izolačním sklem
Průchozí rozměry dveří 120,5 × 180 cm
Tloušťka palubek 19 mm
Šířka palubek 96 mm
Materiál lavic a příslušenství osikové dřevo
Počet lavic 3 (šířka 57 cm)
Funkce ionizace ne
Počet topidel 0
Vestavěné rádio ne
Šíře 1. lehátka 57 cm (max. 250 kg)
Šíře 2. lehátka 57 cm (max. 250 kg)
Šíře 3. lehátka 57 cm (max. 250 kg)
Výkon topidla 0 (bez topidla)
Doporučená kamna 3,6 kW nebo 9 kW
Plocha střechy 7,6 m² (232 × 227 cm)
Sklon střechy 0,5°
Přední převis střechy 0 cm
Zadní převis střechy 0 cm
Boční převis střechy 0 cm
Výška stěny 2,08 m
Hmotnost 950 kg
Podlaha přibalena ano
Počet ALU-bitumenových rolí na střechu 3 role
Výrobce Karibu Holztechnik

Video: Montáž venkovní finské sauny Karibu

Parametry výrobku Karibu Cuben

Obecné vlastnosti
Barva Přírodní, Šedá
Počet osob 3
Dodavatel LANIT PLAST
Rozměry
Délka [m] 2,76
Šířka [m] 2,76
Výška [m] 210
Plocha [m²] 7,61
Síla stěny [mm] 38

Nákupní rádce

Náš profesionální personál Vám pomůže s výběrem a vysvětlí všechny způsoby a postupy použití nabízených výrobků.

Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 548 218 047 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00
Nebo si nechte občas od nás poslat pár zajímavostí e-mailem
Kliknutím na „Odebírat“ vyjadřujete souhlas se zpracováním e-mailu dle našich zásad zpracovaní osobních údajů.

Žádný dotaz nebyl nalezen. Zeptejte se jako první.

Potřebujete poradit? Nevíte, který produkt vybrat? Jakou variantu? Neztrácejte čas samostudiem informaci na internetu. Náš profesionální personál Vám pomůže s výběrem a vysvětlí všechny způsoby a postupy použití nabízených výrobků. Poslat dotaz
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 548 218 047 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00
Cookies pomáhají Vám i nám

My, GEOMAT s.r.o., oceníme Váš souhlas s použitím souborů cookies, abychom Vám mohli zpříjemnit nakupování na našem webu, usnadnit Vám řadu kroků při nákupu a sami se mohli stále zlepšovat. Kliknutím na tlačítko „Ano, v pořádku“ souhlasíte s uložením cookies do Vašeho prohlížeče, díky kterým využijete potenciál webu naplno. Podrobnosti najdete na stránce „Informace o cookies“.