Vážení zákazníci, z provozních důvodů jsme nuceni za současného stavu omezit osobní odběry v našem skladě v Přišimasech. Nově je tak možný odběr pouze v časovém okně 13:00 - 15:00. Děkujeme za pochopení.

+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Geotextilie

Geotextilie

Geotextilie slouží k ochraně či oddělení materiálů odlišné povahy. Nejčastěji se vyrábějí z polyethylenu (PET) nebo polypropylenu (PP). Klasicky rozlišujeme dva typy geotextilií a to dle kritéria zda se jedná o geotextilie netkané nebo tkané. Netkané geotextilie jsou vyráběny z nekonečného vlákna propichováním a plní funkci separační a ochrannou. Tkané geotextilie se skládají z vláken proplétaných ve dvou na sebe kolmých směrech a plní funkci separační a filtrační.

Geotextilie se používají v mnoha oblastech stavebnictví. Především se aplikují při stavbách opěrných zdí a svahů, využití mají také v silničním, mostním a železničním stavitelství, ale i v podzemním, při stavbě tunelů. Uplatní se také při budování a rekultivaci skládky a v nejrůznějších drenážních systémech.

Tkaná separační geotextilie odděluje dva materiály různých fyzikálních a mechanických vlastností, např. ochránění štěrkových drenážních žeber od okolní zeminy.

Tkaná filtrační geotextilie umožňuje proudění vody kolmo na rovinu geosyntetika, tzn. že voda může mezi materiály oddělenými geotextilií volně proudit.

Netkaná separační geotextilie odděluje dva materiály různých mechanických a fyzikálních vlastností, např. oddělení rostlé zeminy zemní pláně od konstrukčních vrstev vozovky.

Netkaná ochranná geotextilie se používá k ochraně před poškozením jednoho materiálu druhým, např. ochrana potrubí při zasypávání štěrkovým materiálem.

Netkaná filtrační geotextilie zajišťuje proudění vody kolmo na rovinu geotextilie, tzn. volné proudění vody mezi oddělenými materiály.

 

Počet produktů: 11
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00