+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Použití

Síťka do okapu

K čemu slouží síťka do okapů?

Tlející listí, ptačí trus a náletové dřeviny v okapech nám mohou dát pořádně zabrat. Místo toho, abyste museli co chvíli vytahovat štafle a okapy čistit ručně nebo se zbavovat pracně nasbírané (ale znečištěné) dešťové vody, můžete problém se znečištěnými okapy vyřešit elegantněji: instalací mřížky do okapů.

Co je to mřížka do okapů?

Okapová mřížka je plastová síťka, která sejednoduše upevní po okrajích okapů, aby do něj nepadalo naváté listí nebo jiné nežádoucí předměty. Mřížka má životnost několik let a podstatně vám ulehčí údržbu okapového systému.

Výhody mřížky do okapů

  • Usnadňuje údržbu a čištění okapů.
  • Zabraňuje znečištění dešťové vody.
  • Odolává nepříznivým klimatickým vlivům.
  • Instalaci zvládnete bez cizí pomoci.

Jak se mřížka do okapů vyrábí?

Síťka se vyrábí z trvanlivého plastu, který odolává dešti, větru, mrazu i UV záření. Navíc je dostatečně silná, aby ji neprotrhly např. kaštany nebo žaludy padající z nejbližšího stromu. Pevná síťka zadržuje nečistoty na svém povrchu, a tím zajišťuje čistotu dešťovky, která protéká okapovým systémem.

Drobnými otvory v mřížce propadne snad jen drobné jehličí, které ovšem neovlivní kvalitu svedené vody. Vlhké listí naopak zůstane na povrchu mřížky. Časem listy uschnou a vítr je odfoukne ze střechy pryč. Nemusíte se tak obávat, že byste nalezli ve vodě nečistoty, které by ovlivnily její kvalitu.

Údržba okapového systému

Ačkoli vám síťka do okapů může podstatně usnadnit údržbu okolo domu, neznamená to, že byste měli na čištění okapů zanevřít úplně. Přinejmenším jednou za rok je vhodné okapy zkontrolovat a odstranit z mřížky napadané nečistoty. Alespoň se ujistíte, že je mřížka v pořádku a že jsou vaše okapy připraveny na dalšé sezónu.

Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00