+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Použití

Síť proti ptákům

Jak použít sítě proti ptákům a jaké jsou jejich výhody?

K čemu slouží síť proti ptákům?

Síť proti ptákům slouží k ochraně ovocných stromů a keřů, které se v období sklizně stávají oblíbeným cílem nejrůznějších druhů ptáků. Ochranné síťe proti zabrání předčasné sklizni a udrží opeřené návštěvníky v dostatečné vzdálenosti od vaší výsadby. Zároveň chrání rostliny před vnějšími vlivy jako prudký dešť nebo krupobití.

Jak se sítě proti ptákům používají?

Zatímco po většinu roku jsou ptáci na zahradě vítanými pomocníky, kteří hubí larvy a jiné škůdce, během sklizně dokáží v sadech napáchat nevyčíslitelné škody. Pokud nechcete přijít o značnou část úrody, můžete na stromy a keře nainstalovat sítě proti ptactvu. Oproti mechanickým plašičům a jiným odpuzovačům představují trvalé a účinné řešení, které pomůže zabrání škodám na pěstovaném ovoci.

Instalace sítě proti ptákům je poměrně jednoduchá: stačí sítě za pomocí vyšších latí (nebo vystoupáním na žebřík) je přenést přes korunu stromů. Pokud byste síť pouze přehodili, mohla by se v horní části koruny zachytit nebo zamotat a ásledná manipulace by byla zbytečně obtížná.

Síť proti ptákům je potřeba natáhnout, aby se ptáci k ovoci nedostali, a uchytit ke kolíkům ukotvených do země. Další možností je provléknutí ocelového drátku okrajovými očky sítě a ty následně připevnit ke dřevěným kůlům. Pro snazší manipulaci se sítí jsou pro instalaci vhodní alespoň 2 osoby.

Z čeho se sítě proti ptákům vyrábějí?

Ochranné sítě se vyrábí z odolného plastu – polyetylenu (PE). Proto odlávají nadměrnému UV záření, dešti, větru, mrazu i mírnému krupobití. Po skončení sezóny je můžete ze stromů sundat, uložit na bezpečné místo a v nadcházejícím roce je bez problémů znovu použít.

Další využití sítě proti ptákům

Pevnější sítě můžete využít také na zastřešení výběhů, čímž ochráníte drůběž před útoky létajících dravců (např. kání). Zesílené sítě je možné použít také jako pletivo při vytvoření ohrádky pro menší zvířata (např. pro domácí hlodavce, jako jsou morčata nebo králíci, kterým chcete dopřát pobyt na čerstvém vzduchu).

Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00