+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Použití

Krycí plachta

Pro jaké účely se používají zakrývací plachty a co zohlednit při jejich výběru?

Krycí plachta se používá na zahradách i ve stavebnictví. Slouží k zakrytí materiálu, který je potřeba ochránit před poškozením a nepříznivým počasím. Plachty odolávají sněhu, mrazu, větru a slunečnímu záření.

Plachta zakrývající dřevo na otop

Krycí plachta má široké možnosti využití

Chystali jste se o víkendu stavět, ale počasí vám nepřeje? Pod krycí plachtou můžete ukrýt stavební materiál, náčiní nebo zahradní techniku. Plachty jsou nepromokavé, mrazuvzdorné a nepodléhají UV záření. Proto představují rychlé a zároveň velmi levné řešení.

Zakrývací plachty se dálě běžně využívají

  • na stavbách jako ochrana plotu nebo na lešeních, kde zabraňuje pádu z větších výšek,
  • na zahradě pro zakrytí bazénu, atomobilu nebo jako dočasné zakrytí střechy, do které začalo zatékat,
  • ve zdravotním nebo v armádním sektoru, v lesnictví a zemdělství.

Zakrývací plachty se vyrábí z odolného polyetylenu, který je odolný vůči vnějším vlivům a nepodléhá výkyvům počasí. Životnost prodlužují zesílené okraje plachty. Po jejich obvodu se nachází hliníková očka, která umožňují pohodlné upevnění nebo přichycení plachty na plot.

Jak vybrat správnou krycí plachtu?

Zahradní plachty se vyrábějí v různých variantách. Abyste si vybrali správně, věnujte pozornost těmto parametrům:

  • rozměry výrobku,
  • plošná hmotnost (gramáž),
  • barva plachty.

1. Rozměry výrobku

Plachty se vyrábějí v ůrzných délkách a šířkách, proto se vyplatí mít alespoň přibližnou představu o ploše, kterou potřebujete pokrýt. Zejména pokud sháníte plachty pro zakrytí bazénu, je potřeba vzít v potaz jeho celkové rozměry i možnosti upevnění.

2. Plošná hmotnost (gramáž)

Neméně důležitým parametrem je plošná hmotnost. Plachty s gramáží 90 g jsou vhodné pro zakrytí zahradního náčiní nebo nábytku. Jsou skladné, lehké a snadno se s nimi manipuluje. Plachty s nižší gramáží jsou vhodné pro krátkodobější použití, během kterých nebudou vystaveny náročným podmínkám.

Krycí plachty s gramáží 200 g (a výše) jsou naopak ideální do venkovního prostředí. Užívají se pro zákryt materiálů (písek, štěrk, dřevo), přívěsného vozíku nebo motorového vozidla. Jsou určeny k celoročnímu použití.

3. Barva plachty

Výběr vhodné barvy je spíše estetickou než funkční záležitostí. Zelená barva umožňuje lepší splynutí s okolní vegetací a používá se například v lesnictví, během vojenských cvičení apod. Naopak pro zákryt bazénu se nejčastěji používají zakrývací plachty v modré barvě.

Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00