+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Použití

Kokosový substrát

Z čeho se skládá kokosové hnojivo a jaké má výhody oproti běžným zahradnickým substrátům?

Co je to kokosový substrát?

Kokosový substrát je tvořený vlákny z drcených kokosových ořechů, pěstovaných na Srí Lance a na Indickém subkontinentě. Jedná se o 100 % přírodní materiál, který je vhodný i pro hydroponické pěstování. pH kokosového substrátu se pohybuje v rozmezí 5,8 – 6,8. Po namočení substrátu získáme až 60 litrů hnojiva.

Výroba kokosového hnojiva

Kokosové ořechy je potřeba nejdříve namočit, aby se vlákna úplně oddělila od svrchní slupky. Následně prochází několikerým čištěním, aby drobné částice neovlivnily kvalitu živného roztoku. Vznikne tak inertní materiál, který splňuje podmínky potřebné pro hydroponické pěstování.

Samotný kokosový subtrát se potom vyrábí z dužiny kokosů. Ta musí projít dalšími procesy, při kterých se roztřídí, vymyje a zbaví zbylých nečistoty. Aby měl výsledný kokosový substrát požadované parametry, nelze na jejich výrobů použít jakékoli ořechy.

Pro výrobu kokosových kostek se hodí především zralé kokosové ořechy, které mají typickou tmavě hnědou barvu. Použijeme-li nezralé (zelené) ořechy, získáme mj. měkčí bílá vlákna, z nichž se vyrábí např. kokosové sítě na ochranu svahů proti erozi.

Výhody kokosového substrátu

  • Vyrábí se ze 100% přírodního materiálu
  • Zlepšuje porozitu půdy a zadržuje dostatek vláhy
  • Oproti rašelina má vyšší pH, odpovídající vlastnostme běžné zeminy
  • Obsahuje-li houbu Trichodermu, zvyšuje odolnost kořenového systému
  • Vytváří optimální podmínky pro hydroponické pěstování
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00