+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

K čemu slouží kokosové válce?

Využití protierozních a splach zachytávajících kokosových válců.

Kokosové válce se využívají především ke zpevnění břehů, které jsou ohroženy erozí a současně tvoří základ pro další růst rostlin. Můžeme jimi omezit vlny v potocích a řekách a tím podpořit růst vodních rostlin. Dají se využít i pro nově budované nebo narušené svahy, omotat kolem odvodňovací roury vpustí a použít jako kontrolní přehrazení na svazích u travních vodních cest. Ideální jsou i pro rehabilitaci zeleně po lesních požárech, v bioinženýrských projektech, ve stavbách sjezdovek a tratí lyžařských vleků, při výstavbě dálničních a železničních náspů, u plynovodů, v hornické činnosti, na skládkách, při zmírňování mokřadů, ve výstavbě přehrady, záchytných rybníků apod.

Aplikace kokosových válců.

Kokosová vlákna jsou napěchována do síťového obalu a tím tvoří pevný a zároveň tvarovatelný komponent. Aplikace je jednoduchá a není většinou zapotřebí žádných dalších nástrojů. Válce se položí po vrstevnici a natlačí co nejvíce na sebe a provážou mezi sebou provazem. Do terénu se kotví dřevěnými kůly. Další formou ukotvení může být obsyp zeminou, štěrkem či kamením. Ve stojaté vodě se dají umístit přímo na hladinu a pomáhají redukovat vlny a podpořit sedimentaci a růst vegetace.

kokosový válec protierozní

Vlastnosti kokosových válců

Kokosové válce poskytují živiny okolním rostlinám a umožňují jim hluboké zakořenění. Nevyžadují žádné chemické ošetření. Propouští vzduch i vodu. Mají vysokou pevnost v tahu, která chrání silně nakloněné plochy u toků. Jsou bezpečné i pro volně žijící zvířata. Produkt je vyroben z kokosových vláken a časem se rozpadne na organickou hmotu. Po rozkladu působí jako kompost. Pro vlastní vegetační zpevnění válce je možno využít okolních rostlin. Kokosové válce se mohou použít i jako dočasné estetické ohraničení požadovaných míst. Navrženy jsou s životností od 2 do 5 let.

 

 

 

Blog

Návod jak na správnou skladbu zelené střechy? Kolik a co objednat?

Chcete si sami vytvořit jednoduchou skladbu nízkonákladové extenzivní zelené střechy a nevíte kolik čeho objednat? Přinášíme vám návodný přehled kolik materiálu budete potřebovat.

Jak položit zatravňovací dlažbu svépomocí?

Potřebujete zpevnit příjezdovou cestu pro pojezd automobilem? Nebo chcete na zahrádce vytvořit chodníčky, po kterých se můžete bez obav procházet, a navíc nebudou vidět pod zatravněným povrchem? Tyto problémy vám vyřeší pokládka vegetační dlažby.

Ratanová rohož: Jak vytvořit na balkoně dokonalé soukromí?

Chtěli byste si odpočinout na čerstvém vzduchu, aniž byste opustili svůj byt? Na balkoně můžete zrelaxovat nebo nachytat trochu bronzu – pokud se ovšem nemusíte obávat zvídavých sousedů, kteří sledují vše, co se u vás zrovna děje. Jak se s takovými zvědavci vypořádat? Ratanová rohož zabrání nezvaným pohledům, zajistí větší bezpečí a dodá vašemu domovu nádech exkluzivity.
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00