+420 548 218 047 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Dřevěný zahradní domek Karibu Olaf 3

 • Doprava zdarma
 • Partnerský prodej
 • Vyrobeno v Německu
Do 56 dní

Zahradní domek z dřeva prémiového severského smrku. Rozměry: š. 297 × d. 237 cm. Bytelný přístřešek vhodný pro posezení s přáteli nebo jako bouda na nářadí. Barva: přírodní dřevo nebo antracit. Síla stěny: 28 mm. Zastavěná plocha: 7,03 m².

Více informací
vybrat variantu

Velikosti a způsoby balení

Jste velkoobchod? Pošlete nám poptávku e-mailem
Dřevěný zahradní domek

Karibu Olaf 3 natur

Do 56 dní
54 450 Kč
45 000 Kč bez DPH
Dřevěný zahradní domek

Karibu Olaf 3 antracit

Do 56 dní
66 550 Kč
55 000 Kč bez DPH
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se našeho specialisty

Popis a parametry

Zahradní domek Olaf je optimální volbou pro oblasti s hojnými sněhovými srážkami, díky schopnosti odolat vysokému zatížení sněhem až 300 kg/m2. Tento model má pultovou střechu a dvoukřídlé dveře na pantech s oknem v každém křídle.

Stavebním materiálem domku jsou dřevěné profily o síle 28 mm, které jsou perfektně vyfrézované ze severského smrku. Stěnová prkna jsou spojena s precizností pomocí patentovaného rohového spoje 6-Plus, což zvyšuje odolnost domu vůči nepříznivému počasí, jako je déšť a vítr.

Střecha domu je z masivního dřeva s předním přesahem, který chrání vstup před nepříznivým počasím. Tato konstrukce kombinuje odolnost s estetikou, což dělá Domek Olaf ideální volbou pro ty, kteří hledají funkční a atraktivní design.

Zahradní domek dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu, kde stěny tvoří jednotlivé dřevěné profily, které pouze sesadíte k sobě a sešroubujete, střechu tvoří celistvá deska. Díky předvrtaným otvorům v rohových spojích je možná rychlá a snadná montáž stěnových prken. Přesně vyvedené otvory v rohových spojích pak urychlují celý proces sestavování. To garantuje jednoduchou montáž, kterou zvládne každý český kutil.

Základní informace o zahradním domku Karibu Olaf 3

 • Dřevěné profily (tl. 28 mm)
 • Dvoukřídlé dveře na pantech o celkové světlosti (š. 140 × v. 173 cm)
 • 3× okno v každém dveřním křídle (prosklení z plexiskla)
 • Dodáváno bez podlahy
 • Veškeré potřebné kování je obsaženo v základním balení

Využití zahradního domku

Dřevěný zahradní domek vám poslouží jako všestranná bouda na nářadí, do které můžete bezpečně uložit zahradní náčiní či grilovací potřeby. Nemusíte tak řešit úklid garáže nebo venkovních prostor, po které se často nářadí povaluje a zbytečně kazí dojem z vaší zahrady.

Ze zahradního domku si můžete vytvořit útulné posezení nebo přístřešek pro vaše nejmenší, kteří si v něm mohou nerušeně hrát. A pokud plánujete pose­zení s přáteli, můžete pokračovat v zábavě i ve večerních hodinách, aniž byste rušili ostatní obyvatele domácnosti.

zahradni-domek-olaf-3-natur-rozmery

Montáž a doprava zahradního domku

Zahradní domek dodáváme jako stavebni­ci v rozloženém stavu. Stěny tvoří dřevěné profily, které jednoduše zasadíte do sebe. Střechu tvoří celistvá deska. Díky tomu zvládne montáž zahradního domku každý domácí kutil.

Co je součástí balení při zakoupení zahradního domku Karibu Olaf 3?

Materiál

Je součástí balení?

Jaké příslušenství dokoupit?

Kování

ANO

Součástí balení

Podlaha

NE

Podlahová krytina
Karibu Olaf 5

Střešní krytina

NE

Bitumenová střešní krytina

1. Základy domku

Věnujte prosím MIMOŘÁD­NOU péči budo­vání základů pro zahradní domek. Základ postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm nad okolní terén. Základ musí být přesně vy­vážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině.

Abyste zabránili přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky). Pro trvan­livost základu je nutno dodržet nejdůležitější předpoklady:

 • vhodný podklad, 
 • pravoúhlost,
 • přesná rovina.

S kvalitním základem vydrží dřevěný zahradní domek o mnoho let déle.

2. Podlaha

Pokud domek stavíte na dlažbě, betonu nebo jiném pevném a nosném povrchu, podlahu nepotřebujete. Nicméně ji doporučujeme. Více si vychutnáte celkový požitek ze zahradního domku, podlaha vám pomůže vytvořit mnohem útulnější a čistší vnitřní prostor. Podlahový rám (rošt) z tlakově impregnované severské borovice, na který se dá namontovat podlaha, je součástí základního balení.

Pro stavbu podlahy není úplně nutné přikupovat originální podlahu, na podlahový rám lze přišroubovat podlahu z jakéhokoli vhodného materiálu (palubky, OSB desky apod.), který přiříznete na požadované rozměry. Dokoupením originální podlahy ale získáte jistotu, že vše „pasuje“ a ušetříte si část práce.

Položení podlahy je nutné v případě, že domek postavíte na měkkém povrchu. Vlastní originální podlaha se skládá z 19 mm masivních smrkových profilů s pérem a drážkou. Podkladová konstrukce (nosný rám) je tvořena 60 mm ši­rokými, tlakově impregnovanými podlahovými nosníky (součástí balení).

3. Střecha

Střecha je zhotovena z dřevotřísko­vých desek. Střešní krytina není obsahem dodávky a je nutné ji ihned po stavbě doplnit podle vlastní volby. Pro domky se šikmou střechou doporučujeme samolepící bi­tumenovou lepenku, na ploché střechy samolepící střešní hliníkovo-bitumenovou fólii.

U střech se sklonem >15° je vhodný bitumenový šindel. Potřebný počet rolí samolepící alu-bitumenové krytiny o rozměru 1 × 5 metrů pro tento model zahradního domku = 2 role.

4. Povrchová úprava zahradních domků

Tyto modely zahradních domků dodáváme v provedení na­tur (přírodní dřevo) a antracit (pro­fesionální nátěr Karibu).

1. Provedení natur (přírodní dřevo): Před montáží musí být všechny stavební díly ošetřeny hlu­boko působícím základním nátěrem a preventivním ná­těrem proti zamodrání a plísni, a to z vnější i vnitřní strany dílců.

Pro konečný nátěr použijte i ve vnitřním prostoru povětrnostně odolnou lazuru s do­brými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření. Lazura by měla být zároveň voděod­pudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Dbejte na to, aby lazura měla dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva.

Nepoužívejte žádný lak. Nechte si podrobně poradit od odborného prodejce barev, co se týká ochrany přírodního jehličnatého dřeva a dodržujte pracovní postup výrobce nátěrové hmoty.

Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání. Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost zahradního domku. Povrchovou ochranu domku je nutné pravidelně opakovat a domek tak udržovat v dobrém stavu.

2. Profesionální nátěr Karibu (odstín antracit RAL 7016): Dřevěné profily jsou z vnější strany již ve výrobě opatřeny kvalitní vodo­odpudivou barvou, která ochrání dřevo před UV zářením a nežádoucími vlivy počasí.

Vnitřní strana zůstává vždy v přírodním, neošetřeném stavu. Karibu FARBSYS­TÉM sebou nesou jistou počáteční investici, ale v konečném důsledku velkou úsporu času, práce i peněz.

zahradni-domek-olaf-3-antracit

Povolení ke stavbě

Dřevěný domek s pevnými základy může vy­žadovat povolení od místních úřadů. Proto raději před nákupem domku ověřte situaci na stavebním úřadě s územním rozhodnutím (rozhodnutí o umístění stavby).

Nepřehlédněte: Po­kud plánujete, která na pozemku RD nepřesáhne plochu 25 m2, výšku 5 m a bude 2 m od hranice sousedního pozemku (není-li řečeno jinak), není zpravidla nutné žádat o stavební povolení nebo podstupovat zkrácené řízení (ohlášení stavby). Tato pravidla ovšem může dále upravovat úřední vyhláška ve vaší obci.

Doporučujeme proto na místních úřadech ověřit platné předpisy pro oblast plánované stavby domku, protože stavba domku může být úřady zrovna v místě vaší zahrady z různých důvodů omezena. Pokud máte zahrádku (pozemek) v nájmu, musíte se domluvit s majitelem.

Skladování před montáží

Balík s materiálem není vodotěsný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). Nepokládejte materiál přímo na holou zem. Neskladujte ve vytápěném prostoru.

Doprava zahradního domku

Při zakoupení domku výrobek dopravíme v rozloženém stavu nejblíže hranici vašeho pozemku. Zahradní domek složíme vedle nákladního vozidla, které přijede co nejblíže vámi udané adrese. Jakoukoli další manipulaci se složeným výrobkem (např. z místa složení na zahradu, do garáže) musí zajistit kupující. 

Dopravce další přemisťování zahradního domku nezajišťuje. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího. Především u větších domků předem počítejte s tím, že zabalený domek může být rozložený na více paletách o celkové hmotnosti ve stovkách kilogramů.

Rozměry balení

1. paleta: 317 × 117 × 45 cm (hmotnost 420 kg).

Péče o zahradní domek

Při údržbě a čištění povrchu zahradního domku si vystačíte s čistou vodou, hadříkem a slabým mýdlovým roztokem. Nepou­žívejte chemic­ká rozpouštědla nebo čistidla s obsahem líhu, která by mohla domek nenapra­vitelně poškodit. 

Upozornění: Vý­robek dodáváme v rozloženém stavu. Produkt na obrázku může obsahovat příplatkové příslušenství, které není obsahem balení. Tento zahradní domek je určen výhradně pro nekomerční (domácí) použití

Charakteristika dřevěného zahradního domku Karibu Olaf 3

 • Vhodný jako domek na nářadí nebo přístřešek pro relaxaci na zahradě
 • Profily z kvalitního severského dřeva odolávají větru i VU záření
 • Dodává se také v provedení s šedým, ochranným nátěrem
 • Přiložený tlakově impregnovaný rošt je možné okamžitě namontovat
 • Potřebné kování je přiloženo v základním balení

Přečtete si více o zahradních domcích na našem blogu

Parametry výrobku Karibu Olaf 3

Obecné vlastnosti
Barva Přírodní, Antracit
Materiál Dřevo
Materiál prosklení Plexisklo
Podlaha Ne
Tvar střechy Pultová
Síla stěny [mm] 28
Síla střechy [mm] 16
Typ dveří Dvoukřídlé
Dodavatel LANIT PLAST
Rozměry
Délka [m] 2,97
Šířka [m] 2,37
Výška [m] 2,17
Zastavěná plocha [m²] 7,03
Vnitřní objem [m³] 15,2

Nákupní rádce

Náš profesionální personál Vám pomůže s výběrem a vysvětlí všechny způsoby a postupy použití nabízených výrobků.

Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 548 218 047 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00
Nebo si nechte občas od nás poslat pár zajímavostí e-mailem
Kliknutím na „Odebírat“ vyjadřujete souhlas se zpracováním e-mailu dle našich zásad zpracovaní osobních údajů.

Žádný dotaz nebyl nalezen. Zeptejte se jako první.

Potřebujete poradit? Nevíte, který produkt vybrat? Jakou variantu? Neztrácejte čas samostudiem informaci na internetu. Náš profesionální personál Vám pomůže s výběrem a vysvětlí všechny způsoby a postupy použití nabízených výrobků. Poslat dotaz
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 548 218 047 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00
Cookies pomáhají Vám i nám

My, GEOMAT s.r.o., oceníme Váš souhlas s použitím souborů cookies, abychom Vám mohli zpříjemnit nakupování na našem webu, usnadnit Vám řadu kroků při nákupu a sami se mohli stále zlepšovat. Kliknutím na tlačítko „Ano, v pořádku“ souhlasíte s uložením cookies do Vašeho prohlížeče, díky kterým využijete potenciál webu naplno. Podrobnosti najdete na stránce „Informace o cookies“.