Vážení zákazníci, ve dnech 19.-20.06.2024 neexpedujeme objednávky, odpočine si i zákaznický servis. Plně k dispozici budeme zase od pátku 21.06.2024. Děkujeme za pochopení.

+420 548 218 047 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Zahradní domek + přístavek (280 cm) Karibu Askola 2

 • Doprava zdarma
 • Partnerský prodej
 • Vyrobeno v Německu
Do 35 dní

Dřevěný zahradní domek s přístavkem. Rozměry: š. 493 / 213 × d. 217 cm. Barva: přírodní dřevo nebo tmavě šedá. Ideální jako odpočívadlo nebo bouda na nářadí. Dřevěné profily jsou vyrobeny z prémiového severského smrku. Síla stěny: 19 mm. Vnější plocha: 10,70 m2.

Více informací
vybrat variantu

Velikosti a způsoby balení

Jste velkoobchod? Pošlete nám poptávku e-mailem
Dřevěný zahradní domek s přístavkem (77723)

Karibu Askola 2 natur (přírodní dřevo), š. 493 × d. 217 cm

Do 35 dní
37 400 Kč
30 909,09 Kč bez DPH
Dřevěný zahradní domek s přístavkem (82907)

Karibu Askola 2 tmavě šedá, š. 493 × d. 217 cm

Do 42 dní
44 825 Kč
37 045,45 Kč bez DPH
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se našeho specialisty

Popis a parametry

Základní model dřevěného domku s přístavkem pro vaši zahradu. Tento model má pultovou střechu a dvoukřídlé dveře na pantech s oknem v každém křídle. Stavebním materiálem domku jsou dřevěné profily o síle 19 mm, které jsou perfektně vyfrézované ze severského smrku.

Tato verze domku obsahuje otevřený přístavek o délce 280 cm, montovatelný zprava nebo zleva.

Zahradní domek dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu, kde stěny tvoří jednotlivé dřevěné profily, které pouze sesadíte k sobě a sešroubujete, střechu tvoří celistvá deska. To garantuje jednoduchou montáž, kterou zvládne každý český kutil.

Před montáží dřevěného zahradního domku doporučujeme pro­číst níže uvedené informace.

Základní informace o zahradním domku Karibu Askola 2 s přístavkem

 • Dřevěné profily (tl. 19 mm)
 • Dvoukřídlé dveře na pantech o celkové světlosti (š. 139 × v. 175 cm)
 • 3× okno v každém dveřním křídle (prosklení z plastového skla)
 • Dodáváno bez podlahy
 • Součástí balení je přístavek montovatelný zprava nebo zleva
 • Veškeré potřebné kování je obsaženo v základním balení

Využití zahradního domku

Dřevěný zahradní domek vám poslouží jako všestranná bouda na nářadí, do které můžete bezpečně uložit zahradní náčiní či grilovací potřeby. Nemusíte tak řešit úklid garáže nebo venkovních prostor, po které se často nářadí povaluje a zbytečně kazí dojem z vaší zahrady.

Ze zahradního domku si můžete vytvořit útulné posezení nebo přístřešek pro vaše nejmenší, kteří si v něm mohou nerušeně hrát. A pokud plánujete pose­zení s přáteli, můžete pokračovat v zábavě i ve večerních hodinách, aniž byste rušili ostatní obyvatele domácnosti.

Dřevěný zahradní domek s přístavkem (280 cm) Karibu Askola 2 tmavě šedá

Montáž a doprava zahradního domku

Zahradní domek dodáváme jako stavebni­ci v rozloženém stavu. Stěny tvoří dřevěné profily, které jednoduše zasadíte do sebe. Střechu tvoří celistvá deska. Díky tomu zvládne montáž zahradního domku každý domácí kutil.

Co je součástí balení při zakoupení zahradního domku Karibu Askola 2?

Materiál Je součástí balení? Jaké příslušenství dokoupit?
Kování ANO Součástí balení
Podlaha NE Podlahová krytina
Karibu Askola 2
Střešní krytina NE Bitumenová střešní krytina

1. Základy domku

Věnujte prosím MIMOŘÁD­NOU péči budo­vání základů pro zahradní domek. Základ postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm nad okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině.

Abyste zabránili přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky). Pro trvanlivost základu je nutno dodržet nejdůležitější předpoklady:

 • vhodný podklad, 
 • pravoúhlost,
 • přesná rovina.

S kvalitním základem vydrží dřevěný zahradní domek o mnoho let déle.

2. Podlaha

Pokud domek stavíte na dlažbě, betonu nebo jiném pevném a nosném povrchu, podlahu nepotřebujete. Nicméně ji doporučujeme. Více si vychutnáte celkový požitek ze zahradního domku, podlaha vám pomůže vytvořit mnohem útulnější a čistší vnitřní prostor. Podlahový rám (rošt) z tlakově impregnované severské borovice, na který se dá namontovat podlaha, je součástí základního balení.

Pro stavbu podlahy není úplně nutné přikupovat originální podlahu, na podlahový rám lze přišroubovat podlahu z jakéhokoli vhodného materiálu (palubky, OSB desky apod.), který přiříznete na požadované rozměry. Dokoupením originální podlahy ale získáte jistotu, že vše „pasuje“ a ušetříte si část práce.

Položení podlahy je nutné v případě, že domek postavíte na měkkém povrchu. Vlastní originální podlaha se skládá z 19 mm masivních smrkových profilů s pérem a drážkou. Podkladová konstrukce (nosný rám) je tvořena 60 mm ši­rokými, tlakově impregnovanými podlahovými nosníky (součástí balení).

3. Střecha

Střecha je zhotovena z dřevotřísko­vých desek. Střešní krytina není obsahem dodávky a je nutné ji ihned po stavbě doplnit podle vlastní volby. Pro domky se šikmou střechou doporučujeme samolepící bi­tumenovou lepenku, na ploché střechy samolepící střešní hliníkovo-bitumenovou fólii.

U střech se sklonem >15° je vhodný bitumenový šindel. Potřebný počet rolí samolepící bitumenové krytiny o rozměru 0,5 × 5 metrů pro tento model zahradního domku = 7 rolí.

4. Povrchová úprava zahradních domků

Tyto modely zahradních domků dodáváme v provedení natur (přírodní dřevo) a tmavě šedá (profesionální nátěr Karibu).

1. Provedení natur (přírodní dřevo): Před montáží musí být všechny stavební díly ošetřeny hluboko působícím základním nátěrem a preventivním ná­těrem proti zamodrání a plísni, a to z vnější i vnitřní strany dílců.

Pro konečný nátěr použijte i ve vnitřním prostoru povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření. Lazura by měla být zároveň voděod­pudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Dbejte na to, aby lazura měla dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva.

Nepoužívejte žádný lak. Nechte si podrobně poradit od odborného prodejce barev, co se týká ochrany přírodního jehličnatého dřeva a dodržujte pracovní postup výrobce nátěrové hmoty.

Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání. Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost zahradního domku. Povrchovou ochranu domku je nutné pravidelně opakovat a domek tak udržovat v dobrém stavu.

2. Profesionální nátěr Karibu (tmavě šedá RAL 060 40 05): Dřevěné profily jsou z vnější strany již ve výrobě opatřeny kvalitní vodoodpudivou barvou, která ochrání dřevo před UV zářením a nežádoucími vlivy počasí.

Vnitřní strana zůstává vždy v přírodním, neošetřeném stavu. Karibu FARBSYS­TÉM sebou nesou jistou počáteční investici, ale v konečném důsledku velkou úsporu času, práce i peněz.

Dřevěný zahradní domek s přístavkem (208 cm) Karibu Askola 2 natur (přírodní dřevo)

Povolení ke stavbě

Dřevěný domek s pevnými základy může vy­žadovat povolení od místních úřadů. Proto raději před nákupem domku ověřte situaci na stavebním úřadě s územním rozhodnutím (rozhodnutí o umístění stavby).

Nepřehlédněte: Pokud plánujete, která na pozemku RD nepřesáhne plochu 25 m2, výšku 5 m a bude 2 m od hranice sousedního pozemku (není-li řečeno jinak), není zpravidla nutné žádat o stavební povolení nebo podstupovat zkrácené řízení (ohlášení stavby). Tato pravidla ovšem může dále upravovat úřední vyhláška ve vaší obci.

Doporučujeme proto na místních úřadech ověřit platné předpisy pro oblast plánované stavby domku, protože stavba domku může být úřady zrovna v místě vaší zahrady z různých důvodů omezena. Pokud máte zahrádku (pozemek) v nájmu, musíte se domluvit s majitelem.

Skladování před montáží

Balík s materiálem není vodotěsný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). Nepokládejte materiál přímo na holou zem. Neskladujte ve vytápěném prostoru.

Doprava zahradního domku

Při zakoupení domku výrobek dopravíme v rozloženém stavu nejblíže hranici vašeho pozemku. Zahradní domek složíme vedle nákladního vozidla, které přijede co nejblíže vámi udané adrese. Jakoukoli další manipulaci se složeným výrobkem (např. z místa složení na zahradu, do garáže) musí zajistit kupující. 

Dopravce další přemisťování zahradního domku nezajišťuje. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího. Především u větších domků předem počítejte s tím, že zabalený domek může být rozložený na více paletách o celkové hmotnosti ve stovkách kilogramů.

Rozměry balení

 • Paleta 1 – 226 × 99 × 44 cm
 • Paleta 2 – 272 × 100 × 25 cm
 • Celková hmotnost: 469 kg

Péče o zahradní domek

Při údržbě a čištění povrchu zahradního domku si vystačíte s čistou vodou, hadříkem a slabým mýdlovým roztokem. Nepoužívejte chemická rozpouštědla nebo čistidla s obsahem líhu, která by mohla domek nenapra­vitelně poškodit. 

Upozornění: Vý­robek dodáváme v rozloženém stavu. Produkt na obrázku může obsahovat příplatkové příslušenství, které není obsahem balení. Tento zahradní domek je určen výhradně pro nekomerční (domácí) použití

Charakteristika dřevěného zahradního domku Karibu Askola 2

 • Vhodný jako domek na nářadí nebo přístřešek pro relaxaci na zahradě
 • Přístavek pro uschování náčiní nebo nábytku před sluncem a deštěm
 • Profily z kvalitního severského dřeva odolávají větru i VU záření
 • Dodává se v provedení přírodní dřevo nebo s tmavě šedým nátěrem
 • Přiložený tlakově impregnovaný rošt je možné ihned namontovat
 • Potřebné kování je přiloženo v základním balení

Přečtete si více o zahradních domcích na našem blogu

Jak správně vybrat zahradní domek?

Parametry výrobku Karibu Askola 2

Obecné vlastnosti
Barva Přírodní, Tmavě šedá
Materiál Dřevo
Materiál prosklení Plexisklo
Podlaha Ne
Tvar střechy Pultová
Síla stěny [mm] 19
Síla střechy [mm] 16
Typ dveří Dvoukřídlé
Dodavatel LANIT PLAST
Rozměry
Délka [m] 2,17
Šířka [m] 4,93
Výška [m] 2,11
Zastavěná plocha [m²] 10,7
Vnitřní objem [m³] 9

Nákupní rádce

Náš profesionální personál Vám pomůže s výběrem a vysvětlí všechny způsoby a postupy použití nabízených výrobků.

Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 548 218 047 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00
Nebo si nechte občas od nás poslat pár zajímavostí e-mailem
Kliknutím na „Odebírat“ vyjadřujete souhlas se zpracováním e-mailu dle našich zásad zpracovaní osobních údajů.

Žádný dotaz nebyl nalezen. Zeptejte se jako první.

Potřebujete poradit? Nevíte, který produkt vybrat? Jakou variantu? Neztrácejte čas samostudiem informaci na internetu. Náš profesionální personál Vám pomůže s výběrem a vysvětlí všechny způsoby a postupy použití nabízených výrobků. Poslat dotaz
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 548 218 047 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00
Cookies pomáhají Vám i nám

My, GEOMAT s.r.o., oceníme Váš souhlas s použitím souborů cookies, abychom Vám mohli zpříjemnit nakupování na našem webu, usnadnit Vám řadu kroků při nákupu a sami se mohli stále zlepšovat. Kliknutím na tlačítko „Ano, v pořádku“ souhlasíte s uložením cookies do Vašeho prohlížeče, díky kterým využijete potenciál webu naplno. Podrobnosti najdete na stránce „Informace o cookies“.