+420 548 218 047 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Dřevěný zahradní domek Karibu Amberg

 • Doprava zdarma
 • Partnerský prodej
 • Vyrobeno v Německu
Do 21 dní

Dřevěný zahradní domek od německého výrobce. Ideální jako odpočívadlo (nejen) pro děti nebo jako domek na nářadí. Dřevěné profily byly vyrobeny z prvotřídního severského smrku. Síla stěny: 19 mm. Prosklené dveře. Zastavěná plocha domku: 3,46 – 6,05 m(podle modelu domku).

Více informací
vybrat variantu

Velikosti a způsoby balení

Jste velkoobchod? Pošlete nám poptávku e-mailem
Dřevěný zahradní domek (82971)

Karibu Amberg 2 Natur, zastavěná plocha 3,46 m²

Do 21 dní
19 800,01 Kč
16 363,64 Kč bez DPH
Dřevěný zahradní domek (82972)

Karibu Amberg 3 Natur, zastavěná plocha 4,58 m²

Do 35 dní
23 650 Kč
19 545,45 Kč bez DPH
Dřevěný zahradní domek (82973)

Karibu Amberg 4 Natur, zastavěná plocha 6,05 m²

Do 21 dní
27 225 Kč
22 500 Kč bez DPH
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se našeho specialisty

Popis a parametry

Světlý zahradní domek Karibu Amberg natur z prémiového dřeva. Modely mají sedlovou střechu a dvoukřídlé dveře na pantech s oknem v každém křídle. Stavebním materiálem domku jsou dřevěné profily o síle 19 mm.

Profily jsou perfektně vyfrézované ze severského smrku, který dodá vaší stavbě severoevropský nádech, a navíc je trvanlivější a odolnější než dřevo běžných jehličnanů.

Co je součástí balení při zakoupení zahradního domku Karibu Amberg?

Materiál Je součástí balení? Jaké příslušenství dokoupit?
Kování ANO Je obsaženo v základním balení
Podlaha pro zahradní domek NE Podlahová krytina Karibu Amberg
Střešní krytina NE Bitumenová lepenka, hliníková fólie nebo bitumenový šindel

Využití zahradního domku

Dřevěný zahradní domek je vhodný jako bouda na nářadí, ve které můžete bezpečně skladovat zahradní náčiní po celý rok. Nemusíte tak řešit úklid garáže nebo zahrady, kde se nástroje často povalují a zbytečně kazí dojem z vašich venkovních prostor.

Útulný zahradní přístřešek ocení vaši nejmenší, kteří si v něm mohou nerušené hrát nebo si na chvíli odpčinout, pokud je při venkovních radovánkách překvapí déšť. A pokud plánujete posezení s přáteli, můžete pokračovat v zábavě i ve večerních hodinách, aniž byste rušili ze spánku zbylé obyvatele domácnosti.

Porovnání jednotlivých variant zahradního domku Karibu Amberg

Typ domku Vnější rozměry (š×d×v) Plocha Hmotnost
Karibu Amberg 2 186 × 186 × 201 cm 3,46 m2 224 kg
Karibu Amberg 3 186 × 246 × 201 cm 4,58 m2 254 kg
Karibu Amberg 4 246 × 246 × 209 cm 6,05 m2 321 kg

Montáž a doprava zahradního dom­ku

Zahradní domek dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu, kterou jednoduše složíte podle přiloženého návodu. Dřevěné profily jednoduše sesadíte a sešroubujete k sobě. Střechu tvoří celistvá deska. Díky tomu zvládne montáž zahradního domku každý zručný kutil s pomocí základního nářadí.

Rozměry balení při zakoupení zahradního domku

 • Karibu Amberg 2: paleta o rozměru 200 × 100 × 40 cm (hmotnost 224 kg).
 • Karibu Amberg 3: paleta o rozměru 240 × 104 × 42 cm (hmotnost 254 kg).
 • Karibu Amberg 4: paleta o rozměru 240 × 104 × 44 cm (hmotnost 321 kg).

Před montáží zahradního domku důrazně doporu­čujeme pročíst i přiložený montážní návod.

Jednotlivé díly pro sestavení zahradního domku Karibu Amberg Natur

1. Základy domku

Věnujte prosím MIMOŘÁD­NOU péči budo­vání základů pro zahradní domek. Základ postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině.

Abyste zabránili přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky). Pro trvanlivost základu je nutno dodržet nejdůležitější předpoklady:

 • vhodný podklad, 
 • pravoúhlost,
 • přesná rovina.

S kvalitním základem vydrží dřevěný zahradní domek o mnoho let déle. Nechte si poradit nebo základ zhotovit odborníkem-stavařem.

2. Podlaha

Pokud domek rovnou stavíte na dlažbě, betonu nebo jiném pevném a nosném povrchu, podlahu nepotřebujete. Nicméně ji doporučujeme. Více si vychutnáte celkový požitek ze zahradního domku, podlaha vám pomůže vytvořit mnohem útulnější a čistší vnitřní prostor. Podlahový rám (rošt) z tlakově impregnované severské borovice je součástí základního balení. Na rošt se dá namontovat podlaha.

Pro stavbu podlahy není úplně nutné přikupovat originální podlahu, na podlahový rám lze přišroubovat podlahu z jakéhokoli vhodného materiálu (palubky, OSB desky apod.), který přiříznete na požadované rozměry. Dokoupením originální podlahy ale získáte jistotu, že vše „pasuje“ a ušetříte si část práce.

Položení podlahy je nutné v případě, že domek postavíte na měkkém povrchu. Vlastní originální podlaha se skládá z 19 mm masivních smrkových profilů s pérem a drážkou. Podkladová konstrukce (nosný rám) je tvořena 60 mm širokými, tlakově impregnovanými podlahovými nosníky (součástí balení).

3. Střecha

Střecha je zhotovena z dřevotřísko­vých desek. Střešní krytina není obsahem dodávky a je nutné ji ihned po stavbě doplnit podle vlastní volby. Pro domky se šikmou střechou doporučujeme samolepící bitumenovou lepenku, na ploché střechy samolepící střešní hliníkovo-bitumenovou fólii.

U střech se sklonem >15° je vhodný bitumenový šindel. Potřebný počet rolí samolepící bitumenové krytiny o rozměru 0,5 × 5 metrů pro tyto modely zahradního domku = 3 role (domky Karibu Amberg Natur 2 a 3) nebo 4 role (domek Kariubu Amberg Natur 4).

4. Povrchová úprava domku

Tento model domku dodáváme v provedení přírodního dřeva. Před montáží musí být všechny stavební díly ošetřeny hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni, a to z vnější i vnitřní strany dílců. Pro konečný nátěr použijte i ve vnitřním prostoru povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření.

Lazura by měla být zároveň vodoodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Dbejte na to, aby lazura měla dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva.

Nepoužívejte žádný lak. Nechte si podrobně poradit od odborného prodejce barev, co se týká ochrany přírodního jehličnatého dřeva a dodržujte pracovní postup výrobce nátěrové hmoty.

Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání. Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost zahradního domku. Povrchovou ochranu domku je nutné pravidelně opakovat a domek tak udržovat v dobrém stavu.

Dřevěný zahradní domek na kamenitém podkladu

Povolení ke stavbě

Dřevěný domek s pevnými základy může vyžadovat určitá povolení od místních úřadů. Proto raději před nákupem domku ověřte situaci na stavebním úřadě s územním rozhodnutím (rozhodnutí o umístění stavby).

Nepřehlédněte: Plánujete-li stavbu, která na pozemku RD nepřesáhne plochu 25 m2 a výšku 5 m, není zpravidla nutné žádat o stavební povolení nebo podstupovat zkrácené řízení (ohlášení stavby). Tato pravidla ovšem může dále upravovat úřední vyhláška ve vaší obci.

Doporučujeme proto na místních úřadech ověřit platné předpisy pro oblast plánované stavby domku, protože stavba domku může být úřady zrovna v místě vaší zahrady z různých důvodů omezena. Pokud máte zahrádku (pozemek) v nájmu, tak se musíte dohodnout i s jejím majitelem.

Skladování před montáží

Nepřehlédněte: balík s materiálem není vodotěsný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). Nepokládejte materiál přímo na holou zem. Neskladujte ve vytápěném prostoru.

Doprava zahradního domku

Při zakoupení domku výrobek dopravíme v rozloženém stavu nejblíže hranici vašeho pozemku. Domek složíme vedle nákladního vozidla, které přijede co nejblíže vámi udané adrese. Jakoukoli další manipulaci se složeným domkem (např. z místa složení na zahradu, do garáže) musí zajistit kupující

Dopravce další přemisťování domku nezajišťuje. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího. Především u větších domků předem počítejte s tím, že zabalený domek může být rozložený na více paletách o celkové hmotnosti ve stovkách kilo­gramů.

Péče o zahradní domek

Při údržbě a čištění povrchu zahradního domku si vystačíte s čistou vodou, hadříkem a slabým mýdlovým roztokem. Nepoužívejte chemická rozpouštědla nebo čistidla s obsahem líhu, která by mohla domek nenapravitelně poškodit

Upozornění: Pro­dukty na obrázku mohou obsahovat příplatkové příslušenství nebo prvky, které nejsou obsahem základního balení. Tento výrobek je určený výhradně pro domácí (nekomerční) použití.

Charakteristika zahradního domku Karibu Amberg Natur

 • Ideální jako bouda na nářadí nebo zahradní přístřešek pro relaxaci
 • Profily jsou zhotoveny z kvalitního severského dřeva
 • Trvanlivý materiál, který odolává dešti a větru
 • Jednoduchá montáž, při které se obejdete bez speciálních nástrojů
 • Veškeré kování je přiloženo v základním balení

Přečtěte si více o zahradních domcích na našem blogu

Jak postupovat při výběru zahradního domku?

Parametry výrobku Karibu Amberg

Obecné vlastnosti
Barva Přírodní
Materiál Dřevo
Materiál prosklení Plexisklo
Podlaha Ne
Tvar střechy Sedlová
Síla stěny [mm] 19
Síla střechy [mm] 16
Typ dveří Dvoukřídlé
Dodavatel LANIT PLAST
Rozměry
Délka [m] 1,86; 2,46
Šířka [m] 1,86; 2,46
Výška [m] 2,01; 2,09
Zastavěná plocha [m²] 3,46; 4,58; 6,05
Vnitřní objem [m³] 6; 8; 10,4

Nákupní rádce

Náš profesionální personál Vám pomůže s výběrem a vysvětlí všechny způsoby a postupy použití nabízených výrobků.

Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 548 218 047 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00
Nebo si nechte občas od nás poslat pár zajímavostí e-mailem
Kliknutím na „Odebírat“ vyjadřujete souhlas se zpracováním e-mailu dle našich zásad zpracovaní osobních údajů.

Žádný dotaz nebyl nalezen. Zeptejte se jako první.

Potřebujete poradit? Nevíte, který produkt vybrat? Jakou variantu? Neztrácejte čas samostudiem informaci na internetu. Náš profesionální personál Vám pomůže s výběrem a vysvětlí všechny způsoby a postupy použití nabízených výrobků. Poslat dotaz
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 548 218 047 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00
Cookies pomáhají Vám i nám

My, GEOMAT s.r.o., oceníme Váš souhlas s použitím souborů cookies, abychom Vám mohli zpříjemnit nakupování na našem webu, usnadnit Vám řadu kroků při nákupu a sami se mohli stále zlepšovat. Kliknutím na tlačítko „Ano, v pořádku“ souhlasíte s uložením cookies do Vašeho prohlížeče, díky kterým využijete potenciál webu naplno. Podrobnosti najdete na stránce „Informace o cookies“.