+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Zahradní textilie

Zahradní textilie

Zahradní textílie usnadňují pěstování plodin a okrasných rostlin na venkovních prostranstvích nebo ve sklenících. Podle způsobu užití se zahradní textílie rozdělují do několika kategorií.

Agrotextilie jsou typem textilií, které se využívají zejména k zachycování a rozvádění vody, drenážím, filtracím, ochraně proti UV záření či proti prorůstání plevele. Dělíme je dále na textilie tkané, netkané, ekotextilie a geotextilie.

Tkaná textilie z polypropylenových pásků (PP) je vhodná pro použití venku i ve sklenících. Používá se zejména pro pěstování ovoce a zeleniny, ve školkách, sadech a pod dekorační nebo mulčovací materiály.

Tkaná textilie výborně propouští vzduch i vodu, zvyšuje teplotu půdy a pohlcuje sluneční záření, proto se hodí pro pěstování rostlin, jelikož eliminuje růst plevele a podporuje růst plodin. Chrání půdu před silným deštěm nebo vysušováním větrem a minimalizuje odpařování vody z půdy.

Netkané textilie jsou určeny k mulčování okrasných výsadeb a záhonů, jak venku, tak i ve sklenících. Stejně jako mulčovací textilie tkaná, má výbornou propustnost vzduchu i vody. Tkaná a netkaná textilie se od sebe účelem využití neliší. Jediný rozdíl mezi nimi tvoří gramáž a délka životnosti. Na místa zatěžovaná chůzí se doporučuje pevnější, tkaná textilie.

Ekotextilie se používá jako ekologická alternativa k běžně využívaným textiliím. Skládá se z kompostovatelné biomasy a stejně jako ostatní agrotextilie zamezuje růstu plevelu a udržuje půdní vlhkost díky zredukovanému vypařování vody. Výjimečná je její UV stabilita, která je lepší než u PP, a vlastnost přírodního zpomalovače hoření. Z důvodu postupného rozkladu se životnost ekotextilií pohybuje mezi 3–5 lety. Nakonec plní funkci biologického hnojiva zcela nahrazujícího herbicidy. To z nich dělá více než vhodný materiál pro pěstování plodin.

Počet produktů: 18
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00