+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Ochrana proti plevelu

Spolehlivou ochranou proti rostoucímu plevelu poskytují tkané textilie nebo netkané textilie. Agrotextilie jsou zároveň vhodné jako k mulčování.

Proti plevelu používáme rozložitelné ekotextilie, které jsou vyrobeny ze 100% kompostovatelné biomasy. Průměrná životnost ekotextílií se pohybuje v rozmezí 3-5 let. Důvodem jejich rozkladu jsou vlivy okolního prostředí, zejména teplota a vlhkost. Hlavní funkcí je zamezení růstu plevelu, ke kterému dochází díky tomu, že ekotextilie pohlcují sluneční záření.

Černá nebo hnědá agrotextilie pohlcuje sluneční záření, proto je ideální pro mulčování. Zamezuje růstu plevelu, a tím významně snižuje čas nutný k údržbě záhonů. Zajišťuje rovnoměrný průnik vody do půdy, udržuje půdní vlhkost. Je vhodná při tvorbě nových záhonů v okrasných a užitkových zahradách (výsadba jahod, okurek...).

K nejdůležitějším vlastnostem agrotextilií patří pružnost, pevnost a vodopropustnost.zahradních geotextiliích ze syntetických materiálů se nedrží plísně ani bakterie, jsou odolné proti UV záření. Kotvení textilií do měkké půdy se provádí dřevěnými nebo plastovými kolíky, do pevnější zeminy ocelovými kolíky.

Počet produktů: 7
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00