+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Životnost geotextilií

Životnost geotextilií závisí na použité výrobní surovině a prostředí, ve kterém je geotextilie umístěna. Obecně se dá říci, že geotextilie vyrobené z primárních plastů mají životnost v desítkách až stovkách let, výrobky z recyklovaných plastů vykazují životnost výrazně kratší. Minimální zaručená životnost je vždy výrobcem vyznačena na doprovodném dokumentu ke konkrétnímu výrobku.

Životnost ekotextilií, případně přírodních textilií z jutových, kokosových a dalších přírodních vláken je maximálně 10 let. Tyto geotextílie se po čase vlivem vlhkosti a jiných faktorů rozloží a působí jako hnojivo.

Geotextilie jsou vyráběny v několika barevných variantách. Nejběžnější varianty jsou bílá, černá a hnědá. Bílá barva odráží slunce a spíše zastiňuje. Černá naopak udržuje pod textilií teplotu. Hnědá je pak velmi populární v zemědělství a zahradnictví.

Novinky a rady

Přehled textilií pro zahradu a geotextílií pro zpevňování svahů

Víte, na co je která textílie nejvhodnější? A jak ji nejlépe využít?

Extenzivní zelená střecha svépomocí na vlastní střeše?

Chtěli byste se těšit pohledem na vlastní rozkvetlé záhony, ale nemáte pro ně dostatek prostoru? Nebo hledáte způsob, jak zkrášlit váš dům? Řešením je extenzivní zelená střecha. Vytvořte si malé květinové království na střeše garáže nebo pergoly.

Rostliny vhodné pro zpevnění strmých svahů

Doporučené rostliny, které jsou vhodné k sadbě pro zpevnění strmých svahů.
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00