+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Stavební geotextilie

Stavební geotextilie se používají, jak už název naznačuje, především ve stavebnictví pro celou řadu aplikací. Na stavební geotextilie jsou kladeny vysoké nároky a jejich výrobci musí prokazovat jejich vlastnosti pomocí nejrůznějších zkoušek.

Jednotlivé vlastnosti, označované jako technické specifikace, potom slouží projektantům i stavitelům k výběru vhodné geotextilie pro zamýšlené použití.

Stavební geotextilie se nejčastěji využívají jako separace, tedy pro oddělení jednotlivých vrstev sypkých stavebních materiálů. Zabraňují tak jejich mísení a v některých případech zvyšují jejich únosnost pro dopravní nebo jiné zatížení.

Téměř výhradně se tyto geotextilie vyrábějí ze syntetických materiálů, zejména z polypropylenu, polyesteru nebo jejich směsí. Někdy se také používají pro výrobu stavebních geotextilií recyklované plasty, avšak pro dosažení dobrých vlastností a dlouhé životnosti nejsou geotextílie z recyklovaných materiálů vhodné.

Novinky a rady

Přehled textilií pro zahradu a geotextílií pro zpevňování svahů

Víte, na co je která textílie nejvhodnější? A jak ji nejlépe využít?

Extenzivní zelená střecha svépomocí na vlastní střeše?

Chtěli byste se těšit pohledem na vlastní rozkvetlé záhony, ale nemáte pro ně dostatek prostoru? Nebo hledáte způsob, jak zkrášlit váš dům? Řešením je extenzivní zelená střecha. Vytvořte si malé květinové království na střeše garáže nebo pergoly.

Rostliny vhodné pro zpevnění strmých svahů

Doporučené rostliny, které jsou vhodné k sadbě pro zpevnění strmých svahů.
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00