+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Septiky a jímky

Jímky a septiky

Pokud vlastníte nemovitost nebo přemýšlíte o její výstavbě, budete dříve či později řešit otázku odpadních vod. Řešením může být instalace plastové nádrže, nazývané jímka nebo žumpa, popř. septiku

Plastová jímka je vhodná pro častěji obývané objekty, které se nachází v odlehlejších oblastech bez přístupu kanalizace. Plastové jímky jsou bezodtoké, opadní vody nikam neodtékají. Proto je potřeba vyvážet splašky fekálním vozem. Výhodou plastové žumpy je nižší pořizovací cena a dlouhá životnost.

Septiky se instalují poblíž pravidelně obývaných staveb (rekreační chaty a chalupy). Oproti jednokomorovým plastovým jímkám mají plastové septiky komory tři, které umožňují efektivnější filtraci vody. Pokud navíc umístíte za septik podzemní filtr, můžete vodu využít v domácnosti nebo třeba při zavlažování zahrady.

Septiky musí být napojeny na kanalizaci. Jejich údržba je ovšem časově i finančně méně náročná než v případě plastových žump, které napojení na kanalizaci nepotřebují, ale jejich obsah se musí pravidelně odvážet do čistírny odpadních vod.

Pokud potřebujete prodloužit standardní průlez u plastové jímky, použijte prodloužení průlezu. A pokud potřebujete průlez ochránit pojezdem vozidel, může se vám hodit litinový kryt. Tyto a další užitečné doplňky pro ochranu plastové žumpy nebo septiku nalezenete v kategorii Příslušenství.

Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00