+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Ekotextilie a mulčovací textilie

Ekotextilie jsou mulčovací textilie, které zabraňují růstu plevelu. Jsou ekologickou alternativou k běžně používaným agrotextiliím a netkaným textiliím na bázi vláken vyrobených z ropy.

Ekotextilie jsou vyrobeny ze 100% kompostovatelné biomasy. Mají průměrnou životnost 3-5 let, rozkládají se pod vlivem teploty a vlhkosti. Nezanechávají po svém rozkladu žádné nežádoucí chemické zbytky a na konci své životnosti slouží jako biologické hnojivo. Mohou plně nahradit herbicidy a jsou ideální pro ekologické pěstování plodin.

Výrobky jsou na trhu dostupné v několika variantách, obvykle tvoří jutová nebo kokosová síťovina pevnou část a sláma tvoří výplň.

Ekotextilie se jednoduše rozbalí a připevní k podloží kolíky. Kolíky jsou nejčastěji ze dřeva a k zakoupení u prodejce textilie.

Speciálním typem jsou ekotextilie s travním osivem. Jsou zde připevněny semena trav např. jílek vytrvalý. Aplikace je podobná jako u jiných ekotextilií. Rohože se rozvinou a upevní, poté je nutné přivést k semenům zálivku.

Novinky a rady

Přehled textilií pro zahradu a geotextílií pro zpevňování svahů

Víte, na co je která textílie nejvhodnější? A jak ji nejlépe využít?

Extenzivní zelená střecha svépomocí na vlastní střeše?

Chtěli byste se těšit pohledem na vlastní rozkvetlé záhony, ale nemáte pro ně dostatek prostoru? Nebo hledáte způsob, jak zkrášlit váš dům? Řešením je extenzivní zelená střecha. Vytvořte si malé květinové království na střeše garáže nebo pergoly.

Rostliny vhodné pro zpevnění strmých svahů

Doporučené rostliny, které jsou vhodné k sadbě pro zpevnění strmých svahů.
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00