+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Vlastnosti geotextilií

Jednotlivé vlastnosti geotextilií se rozdělují na vlastnosti fyzikální, mechanické a hydraulické.

Jednotlivé vlastnosti geotextilií se rozdělují na vlastnosti fyzikální, mechanické a hydraulické.

Z fyzikálních vlastností je nejznámější hmotnost na metr čtvereční, nejčastěji uváděná v g/m2. Lidově se této vlastnosti říká gramáž. Tato fyzikální vlastnost se stala velmi populární v době, kdy se geotextilie začínaly používat. Protože byly všechny podobné, stačil pouze tento rozlišovací znak. Dnes je tato vlastnost překonaná, ale i přesto se v mnoha stavebních projektech tato vlastnost stále udává.

Mezi základní mechanické vlastnosti geotextilií patří pevnost v tahu, protažení při maximálním zatížení (také nazývaná „tažnost“) a odolnost proti protržení (také nazývaná „CBR“). Všechny tyto vlastnosti předurčují chování geotextilie ve stavební konstrukci a jsou nezbytnou součástí popisu v projektové dokumentaci.

Ke klíčovým hydraulickým vlastnostem patří propustnost vody přes geotextilii a její odolnost proti zanesení (kolmatace) geotextilie jemnými částečkami zeminy. Tyto vlastnosti jsou rozhodující tehdy, jeli geotextílie umístěna tak, že přes ni prochází voda, případně jiná tekutina, protože určuje, jak dlouho bude geotextilie plnit v konstrukci svoji funkci.

Novinky a rady

Přehled textilií pro zahradu a geotextílií pro zpevňování svahů

Víte, na co je která textílie nejvhodnější? A jak ji nejlépe využít?

Extenzivní zelená střecha svépomocí na vlastní střeše?

Chtěli byste se těšit pohledem na vlastní rozkvetlé záhony, ale nemáte pro ně dostatek prostoru? Nebo hledáte způsob, jak zkrášlit váš dům? Řešením je extenzivní zelená střecha. Vytvořte si malé květinové království na střeše garáže nebo pergoly.

Rostliny vhodné pro zpevnění strmých svahů

Doporučené rostliny, které jsou vhodné k sadbě pro zpevnění strmých svahů.
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00