Upozornění: 30. 6. 2022 nebudeme expedovat žádné objednávky ani vydávat zboží. Bude probíhat inventura. Pořádek ve skladu musí být. Děkujeme za pochopení.
+420 533 555 301 (Po-Pá 8:00-16:00)
Země doručení

Použití

Dřevěný zahradní domek

 • Doprava zdarma
 • Partnerský prodej
 • Vyrobeno v Německu

Karibu Stockach 4

Skladem

Dřevěný zahradní domek v přírodní nebo tmavě šedé barvě. Vhodný jako útulné odpočívadlo nebo bouda na nářadí. Dřevěné profily jsou vyrobeny z prémiového severského smrku. Síla stěny: 19 mm. Obě dvěřní křídla obsahují 6 oken z plastového skla. Vnější rozměry domku: 2,46×2,46 m (š×d). Zastavěná plocha: 6,05 m2.

Více informací
vybrat variantu

Velikosti a způsoby balení

Jste velkoobchod? Pošlete nám poptávku emailem
Dřevěný zahradní domek domek (82980)

Karibu Stockach 4 přírodní dřevo (natur), zastavěná plocha 6,05 m²

Sklad LanitPlast 2 kusy
49 990 Kč
41 314,05 Kč bez DPH
Dřevěný zahradní domek (82981)

Karibu Stockach 4 tmavě šedý, zastavěná plocha 6,05 m²

Sklad LanitPlast 3 kusy
56 990 Kč
47 099,17 Kč bez DPH
Nevíte si rady s výběrem? Zeptejte se našeho specialisty

Popis a parametry

Dřevěný zahradní domek s užitnou plochou 6,05 m. Modely mají pultovou střechu a dvoukřídlé dveře na pantech s oknem v každém křídle. Profily o síle 19 mm jsou perfektně vyfrézované ze severského smrku, který dodá vaší stavbě severoevropský nádech, a navíc je trvanlivější a odolnější než dřevo tuzemských jehličnanů.

Zahradní domky Karibu Stockach jsou dostupné v přírodním nebo tmavě šedém provedení (informace o tom, jak postupovat při povrchovém ošetření jednotlivých modelů domku, najdete níže).

Co je součástí balení při zakoupení zahradního domku Karibu Amberg?

Materiál Je součástí balení? Jaké příslušenství dokoupit?
Kování ANO Je obsaženo v základním balení
Podlaha pro zahradní domek NE Podlahová krytina Karibu Stockach
Střešní krytina NE Bitumenová střešní krytina

Využití zahradního domku

Dřevěný zahradní domek je vhodný jako bouda na nářadí, ve které můžete bezpečně skladovat zahradní náčiní po celý rok. Nemusíte tak řešit úklid garáže nebo zahrady, kde se nástroje často povalují a zbytečně kazí dojem z vašich venkovních prostor.

Útulný zahradní přístřešek ocení vaši nejmenší, kteří si v něm mohou nerušené hrát nebo si na chvíli odpočinout, pokud je při venkovních radovánkách překvapí déšť. A pokud plánujete posezení s přáteli, můžete pokračovat v zábavě i ve večerních hodinách, aniž byste rušili ze spánku zbylé obyvatele domácnosti.

Montáž a doprava zahradního domku

Zahradní domek dodáváme jako stavebnici v rozloženém stavu, kterou jednoduše složíte podle přiloženého návodu. Dřevěné profily jednoduše sesadíte a sešroubujete k sobě. Střechu tvoří celistvá deska. Díky tomu zvládne montáž zahradního domku každý zručný kutil s pomocí základního nářadí.

Rozměry balení zahradního domku: 240 × 102 × 42 cm (hmotnost 302 kg).

Před montáží zahradního domku důrazně doporu­čujeme pročíst následující informace i přiložený montážní návod.

Jednotlivé díly zahradního domku Karibu Stockach 4

1. Základy domku

Věnujte prosím MIMOŘÁD­NOU péči budo­vání základů pro zahradní domek. Základ postavte tak, aby horní hrana základu přesahovala asi 5 cm okolní terén. Základ musí být přesně vyvážen do vodorovné roviny a odvodněn, aby základové trámky ležely v rovině.

Abyste zabránili přímému kontaktu se zemí a vniknutí zemní vlhkosti do trámků, podložte nosný rošt domku pásky z bitumenové lepenky (nejsou součástí dodávky). Pro trvanlivost základu je nutno dodržet nejdůležitější předpoklady:

 • vhodný podklad, 
 • pravoúhlost,
 • přesná rovina.

S kvalitním základem vydrží dřevěný zahradní domek o mnoho let déle.

2. Podlaha

Pokud domek stavíte na dlažbě, betonu nebo jiném pevném a nosném povrchu, podlahu nepotřebujete. Nicméně ji doporučujeme. Více si vychutnáte celkový požitek ze zahradního domku, podlaha vám pomůže vytvořit mnohem útulnější a čistší vnitřní prostor. Podlahový rám (rošt) z tlakově impregnované severské borovice, na který se dá namontovat podlaha, je součástí základního balení.

Pro stavbu podlahy není úplně nutné přikupovat originální podlahu, na podlahový rám lze přišroubovat podlahu z jakéhokoli vhodného materiálu (palubky, OSB desky apod.), který přiříznete na požadované rozměry. Dokoupením originální podlahy ale získáte jistotu, že vše „pasuje“ a ušetříte si část práce.

Položení podlahy je nutné v případě, že domek postavíte na měkkém povrchu. Vlastní originální podlaha se skládá z 19 mm masivních smrkových profilů s pérem a drážkou. Podkladová konstrukce (nosný rám) je tvořena 60 mm širokými, tlakově impregnovanými podlahovými nosníky (součástí balení).

3. Střecha

Střecha je zhotovena z dřevotřísko­vých desek. Střešní krytina není obsahem dodávky a je nutné ji ihned po stavbě doplnit podle vlastní volby. Pro domky se šikmou střechou doporučujeme samolepící bitumenovou lepenku, na ploché střechy samolepící střešní hliníkovo-bitumenovou fólii.

U střech se sklonem >15° je vhodný bitumenový šindel. Potřebný počet rolí samolepící bitumenové krytiny o rozměru 1 × 5 metrů pro tento model zahradního domku = 2 role.

4. Povrchová úprava zahradních domků Stockach 4

Zahradní domky dodáváme ve dvou barevných provedeních.

 • V profesionálním nátěru (tmavě šedá RAL 060 40 05)
 • V provedení přírodního dřeva (natur).

1. Zahradní domek Karibu Stockach tmavě šedý

Profesionální KARIBU FARBSYSTEM – dřevěné profily jsou z vnější strany již ve výrobě opatřeny kvalitní vodoodpudivou barvou, která ochrání dřevo před vlivem UV záření a počasí. Vnitřní strana zůstává vždy v přírodním, neošetřeném stavu. FARBSYSTÉM sebou nese jistou počáteční investici, ale v konečném důsledku velkou úsporu času, práce i peněz.

2. Zahradní domek Karibu Stockach natur

Přírodní dřevo – před montáží musí být všechny stavební díly ošetřeny hluboko působícím základním nátěrem a preventivním nátěrem proti zamodrání a plísni, a to z vnější i vnitřní strany dílců. Pro konečný nátěr použijte i ve vnitřním prostoru povětrnostně odolnou lazuru s dobrými fyzikálními vlastnostmi, která ochrání dřevo proti vlhkosti a slunečnímu záření.

Lazura by měla být zároveň voděodpudivá, světlostálá a vlhkosti odolná. Dbejte na to, aby lazura měla dostatek barevného pigmentu, protože jinak by mohlo dojít k zešednutí dřeva.

Nepoužívejte žádný lak. Nechte si podrobně poradit od odborného prodejce barev, co se týká ochrany přírodního jehličnatého dřeva a dodržujte pracovní postup výrobce nátěrové hmoty.

Další nátěr provádějte po dokonalém zaschnutí a vyvětrání. Důkladnou ochranou dřeva ovlivníte zásadně životnost zahradního domku. Povrchovou ochranu domku je nutné pravidelně opakovat a domek tak udržovat v dobrém stavu.

Zahradní domek Karibu Stockach 4 tmavě šedý na betonovém podkladu

Povolení ke stavbě

Dřevěný domek s pevnými základy může vyžadovat určitá povolení od místních úřadů. Proto raději před nákupem domku ověřte situaci na stavebním úřadě s územním rozhodnutím (rozhodnutí o umístění stavby).

Nepřehlédněte: Plánujete-li stavbu, která na pozemku RD nepřesáhne plochu 25 m2 a výšku 5 m, není zpravidla nutné žádat o stavební povolení nebo podstupovat zkrácené řízení (ohlášení stavby). Tato pravidla ovšem může dále upravovat úřední vyhláška ve vaší obci.

Doporučujeme proto na místních úřadech ověřit platné předpisy pro oblast plánované stavby domku, protože stavba domku může být úřady zrovna v místě vaší zahrady z různých důvodů omezena. Pokud máte zahrádku (pozemek) v nájmu, musíte se domluvit také s majitelem.

Skladování před montáží

Nepřehlédněte: balík s materiálem není vodotěsný. Folie chrání dřevo jen proti znečištění. Skladujte proto stavební sadu až do konečné montáže v suchu, chráněnou proti vlivům počasí (vlhkost, slunce atd.). Nepokládejte materiál přímo na holou zem. Neskladujte ve vytápěném prostoru.

Doprava zahradního domku

Při zakoupení domku výrobek dopravíme v rozloženém stavu nejblíže hranici vašeho pozemku. Domek složíme vedle nákladního vozidla, které přijede co nejblíže vámi udané adrese. Jakoukoli další manipulaci se složeným domkem (např. z místa složení na zahradu, do garáže) musí zajistit kupující

Dopravce další přemisťování domku nezajišťuje. Při vykládce je nutná spolupráce kupujícího. Především u větších domků předem počítejte s tím, že zabalený domek může být rozložený na více paletách o celkové hmotnosti ve stovkách kilo­gramů.

Rozměry balení: 240 × 102 × 42 cm (hmotnost 302 kg).

Péče o zahradní domek

Při údržbě a čištění povrchu zahradního domku si vystačíte s čistou vodou, hadříkem a slabým mýdlovým roztokem. Nepoužívejte chemická rozpouštědla nebo čistidla s obsahem líhu, která by mohla domek nenapravitelně poškodit

Upozornění: Pro­dukty na obrázku mohou obsahovat příplatkové příslušenství nebo prvky, které nejsou obsahem základního balení. Tento výrobek je určený výhradně pro domácí (nekomerční) použití.

Charakteristika a výhody zahradního domku Karibu Stockach 4

 • ideální jako bouda na nářadí nebo zahradní přístřešek pro relaxaci
 • profily jsou zhotoveny z kvalitního severského dřeva
 • trvanlivý materiál, který odolává dešti a větru
 • jednoduchá montáž, při které se obejde bez speciálních nástrojů
 • veškeré kování je přiloženo v základním balení

Přečtěte si více o zahradních domcích na našem blogu

Jak správně vybrat zahradní domek?

Technické parametry zahradního domku Karibu Stockach 4

PARAMETR HODNOTA
Zastavěná plocha 6,05 m2
Rozměry domku (š × d) 246 × 246 cm
Dveře dvoukřídlé na pantech
Počet oken ve dveřním křídle 3 kusy
Šířka dveří 1,39 m
Výška dveří 1,62 m
Výška stěny 1,72 m
Výška (vnější) 1,97 m
Tloušťka stěny 19 mm
Podlaha přibalena ne
Střešní krytina přibalena ne
Síla střechy 16 mm
Sklon střechy
Plocha střechy 7,8 m2
Únosnost střechy (při zatížení sněhem apod.) 75 kg/m2
Okna (materiál prosklení) plexisklo
Hmotnost domku 302 kg
Barva hnědá (dřevo)
Doporučený počet ALU-bitumen rolí na střechu (1×5 m) 2 role
Výrobce Karibu Holztechnik (Německo)

Nákupní rádce

Náš profesionální personál Vám pomůže s výběrem a vysvětlí všechny způsoby a postupy použití nabízených výrobků.

Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00
Nebo si nechte občas od nás poslat pár zajímavostí e-mailem
Kliknutím na „Odebírat“ vyjadřujete souhlas se zpracováním e-mailu dle našich zásad zpracovaní osobních údajů.

Žádný dotaz nebyl nalezen. Zeptejte se jako první.

Potřebujete poradit? Nevíte, který produkt vybrat? Jakou variantu? Neztrácejte čas samostudiem informaci na internetu. Náš profesionální personál Vám pomůže s výběrem a vysvětlí všechny způsoby a postupy použití nabízených výrobků. Poslat dotaz
Hotline Potřebujete poradit s výběrem zboží nebo objednávkou?
+420 533 555 301 info@geomall.cz V pracovních dnech od 8:00 do 16:00